LSMU rektorius laimėjo profesorių taurę

LSMU rektorius tenisasUniversiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas žino, kad geros emocijos ir veikla, kuri skatina jaustis laimingu gyvenime labai svarbu. „Tikiu, kad judėjimas yra geros savijautos pagrindas, tad sportas, man šiandien yra neatsiejamas nuo kasdienės veiklos. Pomėgis teikiantis gyvenimui komforto, o profesinei veiklai – naujų idėjų“, – teigia LSMU rektorius.

Įtampą įveikti padeda tenisas

Gera nuotaika ir pozityvumu trykštantis LSMU rektorius savo darbo dieną pradeda nuo darbo Kardiologijos klinikoje, kuriai vadovauja. Priklausantis ne vienai pasaulio kardiologų asociacijai, profesorius tiksliai žino, kad dirbant įtemptą ir atsakingą klinikinį darbą, ugdant jaunąją kartą reikia rasti laiko ir sau. Profesoriaus pomėgis – tenisas. Kelis kartus per savaitę į rankas imantis raketę ir skubantis į kortus profesorius pripažįsta, kad tai, ne tik aistra, bet ir atgaiva po darbo dienos, sugrąžinanti energiją ir puikias emocijas. „Tenisas – kultūra, vienijanti bendraminčius teniso aikštelėse visame pasaulyje, gyvenimo varomoji jėga, sugrąžinanti energiją po sunkios darbo dienos. Aistra – burianti sportininkus mėgėjus ir profesionalus, gebančius dalytis gyvenimiškomis ir profesinėmis patirtimis“, – sako profesorius.

Puikūs rezultatai ne tik klinikinėje ir pedagoginėje veikloje, bet ir teniso aikštelėje

Daugiau nei trylika metų kelis kartus per savaitę tenisą žaidžiantis LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas stebina puikiais rezultatais. Rugsėjo 8 d. prof. Remigijus Žaliūnas tapo „Profesorių taurė – 2017“ čempionu. Po atkaklios kovos įveikęs 2015 m. ir 2016 m. teniso turnyro „Profesorių taurė“ nugalėtoją VDU biotechnologijų srities prof. Saulių Šatkauską.

22-asis profesorių teniso turnyras „Profesorių taurė – 2017“ vyko Kauno „Žalgirio“ sporto komplekso teniso aikštyne. Turnyro dalyviai skirstomi į „Juniorų“ ir „Senjorų“ amžiaus grupes. Pirmą vietą tarp senjorų užėmė KTU Kūno kultūros ir sporto direktorius prof. Vitas Linonis.

Nugalėti ir jaunesni varžovai

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas ketvirtfinalyje varžėsi su LSMU prof. Edmundu Kaduševičiumi. Įveikęs varžovą ketvirtfinalyje, pusfinalyje susitiko su dvidešimt metų jaunesniu varžovu – Fizinių ir technologijos mokslų centro (Vilnius) fizikos srities prof. Mindaugu Gedvilu, kurį įveikė rezultatu 6:4, 7:6. Profesorių teniso turnyro „Profesorių taurė 2017“ finale prof. R. Žaliūnas beveik dešimt metų jaunesnį varžovą prof. S. Šatkauską įveikė rezultatu 6:4, 6:4.

Teniso aikštelėje jėgas išbandė vienuolika profesorių. LSMU garbę turnyre gynė: prof. Edmundas Kaduševičius, prof. Vitalis Briedis, prof. Žilvinas Dambrauskas, prof. Remigijus Žaliūnas, prof. Audrius Sveikata, prof. Rimantas Pečiūra.

Vytautas Kaminskas – turnyro pradininkas, akademikas, buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, keletą dešimtmečių pasiekiantis aukščiausių rezultatų tenise, nuolat dalyvaujantis įvairiuose turnyruose, pripažįsta, tenisas – galimybė pabėgti nuo kasdienės įtampos. LSMU rektoriaus kolega ir bičiulis sveikindamas su pergale linkėjo dar daug kovų teniso aikštelėje, o aukštajam mokslui Lietuvoje ramesnių ir stabilesnių laikų, profesoriams pasitikėjimo savo žiniomis ir jėgomis.

„Profesorių taurės turnyro čempiono vardą prof. Remigijui Žaliūnui pavyko iškovoti sportinio pasirengimo, užsispyrimo, atkaklumo ir veržlumo dėka. Linkiu akademikui puikios profesinės bei sportinės kloties“, – po turnyro kalbėjo prof. Vytautas Kaminskas.

Kaip Lietuvos gydytojų teniso sąjungos prezidentas prof. Remigijus Žaliūnas po turnyro, gydytojus sportininkus skatino aktyviai rengtis 2019 m. Lietuvoje vyksiančiam Pasaulio gydytojų teniso čempionatui, o bendraminčius kurti palaikymo komandą.

1995 m. Vilniaus Verkių teniso aikštyne įvyko pirmasis profesorių teniso turnyras „Profesorių taurė – 1995“. Tradiciniame profesorių teniso turnyre išbandyti jėgų profesoriai susirenka kasmet. Šio turnyro iniciatorius profesorius Vytautas Kaminskas (VDU).

 

Jolanta Jonikienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba