Spausdinti

LSMU pritaria pasiūlymui prie Universiteto prijungti LSU

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pritaria LR Vyriausybės inicijuotam Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimui ir Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pasiūlymui prie LSMU prijungti Lietuvos sporto universitetą (LSU).

Š. m. lapkričio 17 d. vykusiame LSMU senato, o vėliau Universiteto Tarybos posėdyje buvo pritarta ŠMM pasiūlytam siekiui didinti studijų ir mokslo kokybę bei tarptautinį konkurencingumą. Universiteto Senatas bei Taryba taip pat remia siūlomą universitetų tinklo optimizavimą bei įgyvendinimo priemones, kurių viena numato prie LSMU prijungti LSU.

LSMU aktyviai dalyvavo diskusijose su LSU, buvo išgryninti pagrindiniai sąlyčio taškai, numatyti artimiausi žingsniai konsolidacijos link. Spalio 2 d. LSMU pakartotinai kreipėsi į LSU rektorių kviesdamas dar kartą apsvarstyti savo poziciją dėl galimybės konsoliduoti sveikatos mokslų potencialą Kaune jungiantis šiems universitetams. LSMU mato LSU kaip lygiateisį partnerį, įsiliejantį į LSMU akademijos teisėmis.

LSMU Taryba, įvertinusi LSMU ir LSU diskusijose pateiktus universitetų pasiūlymus ir LSMU Senato nutarimą, nusprendė patvirtinti pagrindinius reorganizacijos principus bei pagrindines universitetų reorganizacijos nuostatas, pagal kurias LSU būtų jungiamas prie LSMU akademijos teisėmis. Pagal nuostatas būtų saugomos LSU istorinės tradicijos, vertybės, moksliniai vardai,  LSMU valdymo organuose būtų užtikrinamas akademijos atstovavimas ir kita. LSMU taryba taip pat patvirtino pasirengimo reorganizacijai žingsnius.

Su lapkričio 17 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Tarybos sprendimu galima susipažinti: http://www.lsmuni.lt/lt/struktura/valdymas/taryba/tarybos-sprendimai/.