Spausdinti

LSMU knygyno vedėja A. Zelionkienė: knygynas yra atviras visiems

LSMU knygynasKauno tarpukario modernizmo pastate, Mickevičiaus g. 7, įsikūręs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto knygynas prisikėlė naujam gyvenimui.  Daugiau nei dvejus metus trukęs knygyno remontas baigtas.  Pokalbis - su LSMU knygyno vadove Audrona Zelionkiene apie pokyčius, atsinaujinusį asortimentą, interjerą ir knygyno naujienas.

Ar atsinaujinusiame knygyne pasikeitė tik interjeras ar keitėsi ir asortimentas?

Mes papildėme asortimentą. Po atsinaujinimo galima rasti daugiau knygų veterinarijos gydytojams, plečiame knygas  psichologijos, alternatyvios medicinos temomis. Knygyne daug specializuotos medicinos literatūros, mes stengiamės knygyne turėti viską, kas parduodama Lietuvoje. Ko kituose knygynuose skaitytojai neranda, pas mus tikrai atranda. Knygoms siūlome nuolaidas.

Ar visos knygos skirtos tik medicinos mokslams ar galima rasti ir kitokios literatūros?

Pas mus didžioji dalis knygų yra skirta įvairių sričių medicinai. Knygyne literatūros ras – kineziterapeutai, odontologai, psichologai, farmacininkai, veterinarijos gydytojai ir daugelis kitų sričių specialistų. Turime ir šviečiamųjų knygų, skirtų ne tik medicinos srities specialistams. Jeigu užsuks ne medikas, tikrai ras iš ko pasirinkti.

Ar knygynas yra atviras ne tik LSMU studentams bet ir kitiems lankytojams?

Knygynas yra atviras visiems. Stengiamės, kad visi pagal poreikius atrastų įdomios literatūros. Ne tik medikai domisi medicinos naujienomis, sveika gyvensena, alternatyviojo gydymo metodais, bet ir žmonės turintys sveikatos sutrikimų ir ieškantys informacijos.

Ar tiesa, kad pas jus galima užsisakyti literatūros iš užsienio?

Jeigu knygyne skaitytojai neranda norimos knygos, knygyno darbuotojai yra pasirengę rasti reikalingą leidinį, išleistą Lietuvos, Europos ir JAV leidyklose. Užsakome knygas iš stambiausių pasaulio medicinos leidyklų: Elsevier (Mosby, Saunders, Churchill Livingstone, Heineman, Butterworth Heinemann Health), Lippincott Williams & Wilkins, Oxford University Press, McGraw-Hill / Appleton & Lange, Springer, CRC Press, Martin Dunitz, Pharmaceutical Press, Blackwell Munksgaard, Thieme Medical Publishers, Quintessence Publishing ir daugelio kitų.

Ką daryti, jeigu skaitytojas iš kito miesto ir negali atvykti nusipirkti knygos?

Pas mus knygų galima įsigyti internetinėje parduotuvėje – knygynas.lsmuni.lt. Visą reikiamą informaciją galima rasti šioje svetainėje. Knygas pristatome per kurjerį, paštą arba galima rezervuoti internetu ir ateiti atsiimti į knygyną.

Kuo išsiskiria šis knygynas?

Tai vienintelis Lietuvoje specializuotas medicinos literatūros knygynas, turintis ilgametę patirtį formuojant knygyno asortimentą, atsižvelgiant į kintamus medikų bei kitų knygynų lankytojų poreikius.

Kokių naujienų ateinančiais metais galima tikėtis knygyno skaitytojams?

Po naujųjų metų žadame paleisti naują internetinę svetainę, kuri bus dar patogesnė skaitytojams. Bus lengviau užsisakyti norimas knygas ir už jas atsiskaityti.

 

Deimantė Liubinaitė,

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba