Spausdinti

LSMU Įteiktas konkurso „Žingsniai 2018“ apdovanojimas

Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kasmet organizuoja ESF lėšomis finansuotų projekto dalyvių sėkmės istorijų konkursą „Žingsniai 2018“. Šiais metais konkurso metu buvo atrinkta 10 projektų – 10 įkvepiančių istorijų. Lapkričio 7 d. ESFA organizavo metinę konferenciją „Žingsniai pokyčių link“, skirtą Europos socialinio fondo projektų vykdytojams, kurios metu buvo paskelti bei apdovanoti konkurso „Žingsniai“ nugalėtojai. Džiugu, jog vienas iš laimėtojų - LSMU vykdomas projektas „Lietuvos aukštųjų mokyklų žinomumo ir prestižo didinimas Kazachstane, studijų Lietuvoje populiarinimas“. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Arhangelo konferencijų centre Vilniuje dalyvavo bei gal apdovanojimą atsiėmė Tarptautinių ryšių ir studijų centro, užsienio partnerysčių skyriaus vedėja Gintarė Diliūnienė bei projektų koordinatorė Irina Semeško.

Daugiau nei 60 metų Europos socialinio fondas investuoja į žmogaus gerovę, augimą, pokyčius. Įgytas darbas, pagerėjusi gyvenimo kokybė, sugrįžimas į pilnavertį gyvenimą, įkvėpta vidinė motyvacija, noras gyventi, siekti, tobulėti – tokius dalykus sunku pamatuoti skaičiais ar pinigais. Geriausia apie juo kalba žmonių istorijos.

Projekto teikiama informacija ir galimybėmis pasinaudojo du kardiochirurgai iš Kazachstano, pasirinkdami doktorantūros studijas Kaune. Almasas Tolegenuly ir Serikas Aitaliyev pavardė– savo ateitį su medicina sieti pradėjo dar mokydamiesi vidurinėje mokykloje. Abu kaip susitarę tikina – jau 9 klasėje suprato, kad norint siekti svajonės reikia ne tik svajoti, bei ir daryti: pirmiausia - gerai mokytis. Studijuodami ir dirbdami kardiochirurgijos srityje jauni gydytojai dažnai svajojo tobulintis Europoje. Begalinis noras tobulėti atvedė juos į Lietuvą Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos kliniką, kur jiems buvo suteiktos puikios galimybės ir praktika su geriausiai specialistais. Didžiule sėkme jauni gydytojai vadina pažintį su gydytoju kardiochirurgu profesoriumi Rimantu Benečiu. „Mano viltys mokytis Lietuvoje pasiteisino su kaupu – čia puikios galimybės derinti mokslą ir praktiką, o tai mūsų profesijai be galo svarbu“, - kalba Almasas. Almasas specializuojasi įgimtų širdies ydų srityje. Jo prioritetas - padėti žmonėms išsaugoti širdies vožtuvą. „Lietuva man atrodo rami ir taiki šalis, čia gera ir dirbti, ir studijuoti. Mano akimis, čia yra mažiau streso nei didesnėse šalyse. O mokslinės galimybės Kaune – didelės, šis miestas gali būti „mažasis“ Kembridžas ar Okfordas“ – Pasakoja Serikas. Medicinos doktorantai iš Kazachstano džiaugiasi, kad gali mokytis iš geriausių gydytojų Europoje.

Daugiau nei dešimtmetį sėkmingai besitęsiantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendradarbiavimas su Kazachstanu ir įvairūs projektai suteikia realių galimybių skatinti Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų tarptautiškumą: pritraukiant Kazachstano studentus nuolatinėms studijoms, vykdant akademinius mainus, įvairius trumpalaikius kursus, stažuotes, seminarus, dalyvaujant bendruose projektuose ir kitose veiklose.