LSMU Atvirų durų dienos – išskirtinė galimybė prisiliesti prie svajonių profesijos

 LSMU Atvirų durų dienos – išskirtinė galimybė prisiliesti prie svajonių profesijosBene visos aukštosios mokyklos Lietuvoje organizuoja Atvirų durų dienas. Dažniausiai šis renginys skiriamas būsimiems studentams susipažinti su mokslo institucijomis, studijų programomis ir studijų aplinka. Būsimi ateities specialistai skuba išvysti savo svajonių specialybės dėstytojus, užduoti įvairių klausimų. Daugelis studentų jau būna tikslingai apsisprendę, kokią specialybę ir aukštąją mokyklą norėtų rinktis. Atsiranda ir tokių, kurie apsisprendžia tik po renginio. Galima sakyti, kad Atvirų durų diena tampa durimis, kurios praveriamos, moksleiviui žengiant į naujo gyvenimo etapą.

Vasario 26-ąją dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) įvykusi Atvirų durų diena nustebino tiek moksleivius, tiek pačius organizatorius. LSMU Karjeros ir Studijų centrų organizuotame renginyje buvo sudarytos išskirtinės galimybės moksleiviams, norintiems artimiau prisiliesti prie savo svajonių. Šių metų Atvirų durų dienos akcentas – organizatoriai sudarė unikalias galimybes visiems, norintiems aplankyti kiekvieną Universiteto fakultetą atskirai ir susipažinti su juose esančiomis studijų programomis.

Nuo ankstyvo ryto auditorijas užpildė moksleiviai iš visos Lietuvos. Jie atvyko sužinoti daugiau apie LSMU fakultetus ir jų studijų programas, gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Atvirų durų dienose gausiai dalyvavo LSMU studentai, todėl moksleiviai turėjo puikią galimybę gauti atsakymus ne tik iš Universiteto administracijos, bet ir iš čia besimokančių studentų lūpų.

Pirmieji studijų programas pristatė Gyvulininkystės technologijos, vėliau – Veterinarijos ir Visuomenės sveikatos fakultetų administracijos atstovai ir studentai. Būsimieji Visuomenės sveikatos fakulteto studentai turėjo galimybę ne tik sužinoti apie fakultete esančias studijų programas, bet ir pamatyti dar dažais kvepiantį fakulteto pastatą.

Netrukus moksleiviai skubėjo į dviejų didžiausių Medicinos akademijos fakultetų pristatymus Mokomajame laboratoriniame korpuse. Pirmieji prisistatė Slaugos fakulteto atstovai ir studentai, kurie moksleiviams aprodė studijų bazę.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Medicinos fakultetas, į kurio pristatymą susirinko sausakimša auditorija. Fakulteto dekanas profesorius Algimantas Tamelis pasveikino susirinkusius moksleivius ir pasidžiaugė, kad moksleivių susidomėjimas medicinos studijomis didėja kiekvienais metais. LSMU medicinos studentai renginio dalyviams parodė Biblioteką, Patologinės anatomijos kliniką ir Biochemijos katedrą, išskirtinį Medicininės simuliacijos centrą. Ši ekskursija sulaukė itin didelio moksleivių susidomėjimo.

Mokiniai keliavo į neseniai atidarytą Farmacijos fakulteto pastatą, kuriame fakulteto dekanas profesorius Vitalis Briedis pateikė Farmacijos studijų programą ir atsakė į moksleivių klausimus. Pristatymą baigė farmacijos specialybės studentai.

Šios dienos renginį vainikavo Odontologijos fakulteto pristatymas, kuris vyko Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje. Studentams buvo aprodyta studijų bazė, papasakota apie fakultete esančias studijų programas.

Kalbinti moksleiviai džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti išskirtiniame LSMU renginyje. Atvirų durų dienose moksleiviai sužinojo ne tik apie įprastas studijų programas, bet ir apie tokias, kurių dar nebuvo girdėję. Moksleiviai teigė, kad šiuo metu jie dar labiau nori studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete, nes čia rengiami profesionalūs savo srities specialistai ir yra puiki studijų bazė. Moksleiviai pasidžiaugė, kad Universitete ne tik sudaromos galimybės studijuoti ir įgyti reikalingas žinias bei kompetencijas, bet ir dalyvauti studentų veikloje.

Džiugu, kad šiemet vykęs renginys pritraukė itin didelį skaičių būsimų studentų, svajojančių apie studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Džiugu matyti jauno žmogaus užsidegimo ir vilčių ugnelę, ją puoselėti, auginti ir paskatinti, tampant profesionaliu savos srities specialistu ateityje.

Karjeros centro vadovė Lina Gedmintaitė,

LSMU Viešųjų ryšių specialistė Jurgita Miciulevičiūtė-Smeu

 

Moksleivių komentarai:


Noriu padėkoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Atvirų durų dienų organizatoriams už puikiai surengtą apsilankymą Universitete. Renginio metu gerai ir aiškiai pateikta informacija apie LSMU siūlomas studijų programas, jų tikslą, privalumus ir trūkumus. Tokie renginiai padeda apsispręsti dėl savo ateities. Visiems, susidomėjusiems studijomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete, siūlau į Atvirų durų dienas atvykti kitais metais.

Lukas Visockas, Lazdijų r.

 

Atvirų durų diena man labai patiko. Turėtų vykti daugiau tokių paskaitų, leidžiančių moksleiviams susipažinti su daug naujų sričių ir specialybių. Pabuvusi vienoje paskaitoje, pradėjau mąstyti apie naują profesiją. Buvo įdomu klausytis ir sužinoti, kokių dalykų reikia tam tikroms profesijoms. Labai naudinga! Ačiū už galimybę susipažinti su LSMU studijų programomis!

Gerda Šimukauskaitė
Kauno Jono Jablonskio gimnazija