LSMU atstovai lankėsi Londone

LSMU atstovai lankėsi LondoneLietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Tarptautinių ryšių ir studijų centro tarptautinių programų koordinatorės A. Surantienė ir L. Dobilienė kovo 17-21 dienomis vizito į Londoną metu populiarino studijas aukštojo mokslo parodoje, organizavo stojamąjį egzaminą, susitiko su absolventais ir lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje (JK).

Studijos LSMU buvo pristatytos didžiausioje JK organizuojamoje tarptautinėje aukštojo mokslo parodoje, kurioje dalyvavo 48 švietimo įstaigos iš įvairių šalių. Pirmąją parodos dieną vyko parodos atidarymas, paskaita apie universitetų marketingo galimybes ir universitetų atstovų susitikimai su karjeros konsultantais, kurie JK moksleiviams siūlo rinktis studijas. Antrąją renginio dieną visiems parodos lankytojams buvo pristatytos studijų galimybės LSMU.

Džiugu, jog parodoje taip pat dalyvavo prieš keletą metų LSMU Medicinos fakulteto studijas baigęs absolventas Kamal Ragupathy. Šiuo metu Kamal Ragupathy dirba JK ligoninėje (Cheltenham General Hospital) ir siekia įgyti šeimos gydytojo specializaciją.

LSMU stendas parodoje sulaukė itin didelio susidomėjimo. Universiteto atstovės besidomintiems pateikė išsamią informaciją apie studijas, o absolventas mielai dalinosi savo įspūdžiais ir patirtimi su jaunuoliais bei jų tėvais. Žinia apie LSMU atstovų dalyvavimą parodoje pasiekė ir JK Lietuvių bendruomenės narius. JK gyvenantys lietuviai taip pat susidomėjo studijomis Lietuvoje.

Vizito metu universiteto atstovės susitiko su dar vienu universiteto absolventu Ali Jomaa, kuris studijuoti į LSMU atvyko iš Libano ir studijas Medicinos fakultete baigė 2002 m. Baigęs universitetą, Ali Jomaa išvyko į JK ir šiuo metu dirba JK ligoninėse (University College Hospital and Royal Free Hospital). LSMU absolventas siekia įgyti gydytojo chirurgo kvalifikaciją, kuri įprastai suteikiama po 10 metų šios kvalifikacijos siekiantiems gydytojams. Ali Jomaa taip pat dirba dėstytoju, moksliniu darbuotoju, studijuoja doktorantūroje ir atlieka mokslinį darbą  kepenų transplantacijos srityje JK universitete (University College London).

Susitikimų su absolventais metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės. Malonu, kad Kamal Ragupathy sutiko būti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovu, į kurį galės kreiptis besidomintys studijomis universitete ir gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Kovo 20 d. stojamąjį egzaminą į LSMU laikė 14 stojančiųjų ir jį sėkmingai išlaikė 12, kurie buvo pakviesti studijuoti LSMU Medicinos, Odontologijos ir Veterinarinės medicinos studijų programose.

Lietuvos Respublikos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje A. Skaisgirytė ir ambasados antroji sekretorė Ž. Senkuvienė maloniai priėmė universiteto atstoves. Susitikimo metu buvo pateikta informacija apie universitetą, studentus ir tarptautinių ryšių ir studijų centro vykdomas veiklas. Džiugu, kad buvo sutarta, jog ambasados patalpose bus galima organizuoti stojamuosius egzaminus į LSMU, absolventų susitikimus ir kitus renginius.

 

TRSC inf.