LSMU atstovai – Pasaulio medicinos ir sveikatos žaidynių prizininkai

Liepos 1-8 d. Marselyje (Prancūzija) vyko „Pasaulio medicinos ir sveikatos žaidynės 2017“. Šis, jau 38-asis, sveikatos priežiūros specialistus, dėstytojus, studentus ir kitus sveikatos mokslų bendruomenės narius sukvietęs bei garbingai kovai suvienijęs sporto renginys tapo itin sėkmingu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos gydytojų teniso sąjungos (LGTS) teniso sporto šakos atstovams.

LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas su sporto partnere, buvusia kurso drauge Birute Adomavičiene rungtyniavo lauko teniso mišrių dvejetų turnyre ir iškovojo garbingąją trečiąją vietą. Iš viso Lietuvos atstovai laimėjo vieną aukso ir tris bronzos medalius.

Aukso medalį į Lietuvą parvežė gydytoja B. Adomavičienė. Bronzą laimėjo prof. Skaidros Valiukevičienės ir Birutės Adomavičienės bei doc. Olivijos Gustienės ir Valdo Dobilo dvejetai. Sportininkai kovėsi su Argentinos, Belgijos, Italijos, Japonijos, Maroko, Prancūzijos ir Šveicarijos atstovais.

1500 dalyvių iš viso pasaulio (40 valstybių) savo jėgas išbandė įvairiose sporto varžybose. Sveikatos priežiūros specialistai varžėsi krepšinio, teniso, futbolo, badmintono, tinklinio, plaukimo, regatos, bėgimo rungtyse. Rungtyniavo ir loginio mąstymo entuziastai. Jie jėgas bandė šachmatų, kortų, orientavimosi varžybų rungtyse. Ekstremalaus sporto mėgėjai varžėsi šaudymo, dziudo ir jėgos kėlimo rungtyse.

Liepos mėn. pradžioje Marselyje vyko daugiau kaip 20 sporto renginių. Tarp jų – konferencijos, nugalėtojų apdovanojimai bei kiti ne tik sporto, bet ir turiningo laisvalaikio renginiai. Kaip teigė jau 38-ųjų žaidynių organizatoriai, pasaulio medicinos ir sveikatos žaidynės yra galimybė varžytis savo mėgstamoje sporto srityje, jausti puikią atmosferą bei patirti naujus įspūdžius, susirasti naujų draugų, pasimatyti su senaisiais.

Iškovotos Lietuvos atstovų pergalės yra puikus startas 2019 m. vyksiančiam pasaulio medikų teniso (World Medical Tennis Society) čempionatui. Lietuvos gydytojų teniso sąjunga (LGTS) yra visuomeninė sporto organizacija, jungianti Lietuvos sveikatos mokslų specialistus, aktyviai prisideda organizuojant pasaulio medikų teniso čempionatą, kuris 2019 m. rugpjūčio 3-11 d. vyks Lietuvoje. Tai bus išskirtinė galimybė mūsų šaliai paminėti šios sporto šakos šimtmečio jubiliejų. LSMU rektorius, LGTS prezidentas prof. R. Žaliūnas nuoširdžiai dėkojo savo kolegoms bendraminčiams už pergalingas kovas ir kvietė nesustoti.

„Puikiai suvokiu, koks iššūkis mūsų laukia. Tikiu, kad esame subrendę ir pasirengę rimtiems startams tarptautinėje arenoje. Nusipelnę sportininkai dažnai laikomi savo valstybių ambasadoriais, todėl nebus per daug skambu pasakyti, jog Arvydas Sabonis, Virgilijus Alekna bei kiti bene daugiausiai prisidėjo prie to, kad dalis pasaulio pirmą kartą išgirstų Lietuvos vardą ir bent kiek pasidomėtų mūsų maža šalimi. Dalyvavimas pasaulinio lygio turnyruose – visų pirma žinia, kad mes, nors ir maži, esame pajėgūs siekti pergalių bei taip skleisti gerą žinią apie mūsų nedidelę, bet ambicingą šalį. Dėkodamas kiekvienam asmeniškai už jau nuveiktus darbus, raginu permąstyti mūsų galimybes, įsivertinti, kaip galime prisidėti prie LGTS sėkmės istorijos. Dalyvaukite, kovokite, būkite matomi. Pasižadu tai daryti pats, to paties tikiuosi ir iš kitų“, – sveikindamas linkėjo prof. R. Žaliūnas.

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Asmeninės nuotr.