LSMU ambasadoriams, mentoriams ir tutoriams įteiktos padėkos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai 2016/2017 studijų metais aktyviai įsitraukė į LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) koordinuojamas ambasadorių, mentorių ir akademinių tutorių programas.

LSMU ambasadoriais tapę užsieniečiai studentai prisideda prie Universiteto populiarinimo užsienio šalyse. 19 ambasadorių šiais studijų metais dalijosi savo nuomone apie studijas ir gyvenimą Lietuvoje su besidominčiais LSMU – atsakinėjo į el. laiškus ir susitiko su jais Atvirų durų dienose. Jaunuoliai ir jų tėvai džiaugėsi galėdami išgirsti informaciją ne tik iš Universiteto atstovų, bet ir iš šiuo metu studijuojančių studentų.

Šiais studijų metais tapti užsienio studentų mentoriais panoro 26 studentai, kurie pasitiko pirmakursius registracijos savaitės pradžioje ir savo patarimais, palaikymu ir žiniomis lydėjo juos viso pirmojo kurso metu. Programa yra tęsiama jau 5 metus ir sulaukia labai gerų pirmojo kurso užsienio studentų vertinimų. Kaip jie teigia, labai svarbu, kad atvykus į naują šalį, kurioje dauguma nieko nepažįsta, juos pasitinka draugiški ir pasirengę padėti vyresniųjų kursų studentai.

Užsienio studentams, susiduriantiems su akademiniais sunkumais, nuolat pasirengę padėti buvo 8 akademiniai tutoriai. Jie buvo susitikę su studentais individualiai ir prieš pagrindinius atsiskaitymus vedė mokymus grupėms.

Aktyvius studentus TRSC pakvietė į ekskursiją, kurioje jie sužinojo daugiau apie Lietuvos istoriją ir grožėjosi vaizdingomis Lietuvos vietomis. Saulėtą dieną jaunuoliai aplankė Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų, Raudonės ir Panemunės pilis, grožėjosi iš pilių bokštų atsiveriančiomis įspūdingomis kraštovaizdžio panoramomis, leido laiką šalia esančiuose nuostabiuose parkuose. Studentai lipo į Seredžiaus piliakalnį ir mokėsi viduramžių šokių vienos seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuonos – kultūros centre. Ekskursijos metu programų koordinatoriai įteikė padėkas studentams už jų pagalbą, pastangas, šiltą bendravimą ir pakvietė tęsti pradėtas veiklas kitais metais.

 

Laima Dobilienė,

Tarptautinių ryšių ir studijų centras