Spausdinti

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas sulaukė svečių iš Pasaulio sveikatos organizacijos

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas sulaukė svečių iš Pasaulio sveikatos organizacijosŠią savaitę Vilniuje vykstant 65-ajai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninio komiteto sesijai, rugsėjo 16-ąją, trečiadienį, dalis organizacijos narių atvyko su vizitu į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU).

Susitikime su LSMU rektoriumi prof. Remigijumi Žaliūnu, LSMU Slaugos fakulteto dekane prof. Jūrate Macijauskiene bei kitais Universiteto atstovais dalyvavo PSO Europos regioninio komiteto vadovė dr. Galina Perfilieva ir, kaip ji pati įvardijo, jos patikima komanda: Europos akušerių asociacijos prezidentė Mervi Jokinen, Glazgo Kaledonijos universiteto atstovė dr. Yvonne Robb ir Sveikatos sistemų stebėjimo centro prie Pasaulio sveikatos organizacijos narys prof. Jamesas Buchanas.

Vizito metu svečiai buvo supažindinti su bendra Universiteto struktūra, aptarta Slaugos fakulteto, jo studentų bei šios srities situacija visoje šalyje. Prof. J. Macijauskienė pabrėžė, kad LSMU kol kas yra vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, galinti pasiūlyti studentams slaugos doktorantūros studijas.

PSO narės dr. G. Perfilievos dėmesį ypač patraukė antrosios pakopos Išplėstinės slaugos praktikos studijų programa, kuri tik šiemet buvo oficialiai patvirtinta LR sveikatos apsaugos ministerijos. Konferencijos dalyviai diskutavo, kad būtent ši studijų programa suteikia galimybę parengti slaugos specialistus, galinčius lygiavertiškai bendradarbiauti su gydytojais ir didinti darbų pasidalijimą tarp gydytojų bei slaugytojų.

Savo ruožtu PSO atstovai ypač domėjosi bendradarbiavimo su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Slaugos fakultetu ir Kauno klinikomis galimybėmis. PSO Europos regioninio komiteto vadovė dr. G. Perfilieva ne kartą minėjo, kad sieks kuo didesnio valdžios atstovų susidomėjimo slaugos sritimi mūsų šalyje, inicijuos slaugos klinikų steigimą bei greitesnį mokslinių tyrimų įgyvendinimą.

Po oficialios konferencijos, visi vizito svečiai apžiūrėjo naujausius LSMUL Kauno klinikų padalinius: Medicinos simuliacijos centrą, Akušerijos ir ginekologijos kliniką, Vaikų ligų kliniką ir vos prieš kelis mėnesius naujai atidarytą Traumų ir skubios pagalbos centrą. Delegacijos nariai ypač džiaugėsi galimybe tiesiogiai bendrauti su Akušerijos skyriuje gulinčiomis pacientėmis, LSMU studentais bei Kauno klinikų akušeriais ir slaugytojais.

 

LSMU inf.