Spausdinti

Lietuvos atstovai susitiko su Europos radiologijos srities lyderiais

Praėjusį savaitgalį Maljorkoje (Ispanijoje) įvyko Europos radiologų draugijos (European Society of Radiology, ESR) vadovų susitikimas.

Jame mūsų šaliai atstovavo Lietuvos radiologų asociacijos (LRA) prezidentas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Radiologijos klinikos vadovas prof. Algidas Basevičius ir LRA tarybos narys, Kauno klinikų Radiologijos klinikos Tomografijų skyriaus vadovas prof. Saulius Lukoševičius.

Į renginį susirinko 110 ESR lyderių iš 39 Europos šalių. Europos radiologų draugija jungia daugiau nei 63 tūkst. radiologų visame pasaulyje, iš jų daugiau kaip 60 proc. dirba Europoje. Pasak prof. A. Basevičiaus, renginio metu aptarta įvairių Europos radiologų specialybės draugijų ir tam tikrų šalių radiologų draugijų veikla.

„Viena iš prioritetinių ESR veiklos sričių – naujų mokymo būdų, naudojant nuotolines technologijas, pvz., e. mokymosi platforma, diegimas, – pasakoja prof. S. Lukoševičius, vadovaujantis LRA Edukacijos ir ryšių su užsieniu sekcijai. – Radiologijoje mokymasis visą gyvenimą yra itin aktualus, nes be jo neįmanomas profesinis tobulėjimas.“

Susitikimo metu svarstyti ir kiti Senajame žemyne dirbantiems specialistams aktualūs klausimai: bendras būsimų specialistų rengimas ir Europos radiologų diplomo įdiegimas, radiologų mobilumo skatinimas, ESR narių publikacijų rengimas, radiacinės saugos aspektai ir daugiadalykių komandų veikla.

Prof. A. Basevičius pažymėjo, kad ESR vadovų susirinkimo metu svarstyti klausimai labai aktualūs Lietuvos radiologijos plėtrai ir paskatins daugiadalykio bendradarbiavimo tarp radiologų ir kitų specialistų plėtrą, sudėtinių diagnostikos padalinių kūrimą. Be to, radiologo darbo apimčių ir galimybių tam tikrose Europos šalyse įvertinimas suteiks galimybę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai objektyviau spręsti radiologų parengimo ir kvalifikacijos kėlimo bei mobilumo klausimus.

 

Kauno klinikų inf.