Klaipėdos studijų ir karjeros mugėje pristatytos studijos LSMU

Spalio 11 dieną Klaipėdoje vykusioje studijų regatoje vakarų Lietuvos moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU). Klaipėdos „Švyturio“ arenoje praūžusioje studijų ir karjeros mugėje „Studijų regata ‘19“ LSMU studentai atsakinėjo į moksleivių klausimus apie gyvybės ir sveikatos mokslų studijas LSMU, dalijosi savo įspūdžiais apie Universitetą ir studentišką gyvenimą.

 Pasak mugėje mokinius apie studijas LSMU konsultavusio LSMU VA Veterinarijos fakulteto prodekano dr. Tomo Kupčinsko, jaunuolius domina viskas. „Dažniausiai mokiniai klausia, kokie stojamieji balai, kokius egzaminus reikia išlaikyti, taip pat ar labai sunku mokytis“, – kalbėjo dr. T. Kupčinskas. Prodekanas pastebėjo, kad dažnai mokiniai žino, ką norėtų studijuoti, tačiau tvirtai apsisprendusių yra nedaug.

 „Dažnai mokiniai klausia apie bendrabučius, apie galimybes išvykti studijuoti į užsienį pagal mainų programas“, – teigė mugėje dalyvavusi LSMU Maisto mokslo pirmo kurso magistrantė Laura. Mokiniams apie studijas Universitete pasakojusi studentė akcentavo, kad jaunuolius domina ne tik studijos, bet ir praktikos galimybės – kiek laiko trunka praktika ir kada ją galima atlikti.

 Odontologiją studijuojantis antrakursis Jonas jaunuoliams taip pat papasakojo apie savo studijas. „Norinčius studijuoti odontologiją domina studijų procesas: kaip jos vyksta, kokios yra studijos. Tie, kurie dar neapsisprendę, klausinėja, kokių reikia egzaminų, kokie yra reikalavimai ir ką galima pasiekti baigus odontologiją“, – kalbėjo studentas. Jonas pritarė prodekanui dr. T. Kupčinskui, jog dažniausiai mokiniai žino, bet dar nėra tvirtai apsisprendę, kur stos. „Buvo ir tokių, kurie jau žino, kad nori studijuoti odontologiją ir to sieks“, – pasakojo studentas.

 Ketvirtakursis Aivaras, kuris studijuoja visuomenės sveikatą, taip pat pastebėjo, kad mokiniai domisi, kokius dalykus reikia mokytis labiausiai, į ką atkreipti dėmesį norint įstoti į LSMU. „Mokiniai domėjosi ir už ką galima gauti papildomų balų, kad stojamasis balas būtų kuo didesnis“, – teigė Aivaras.

 Klaipėdoje vykusiame renginyje „Studijų regata ‘19“ dalyvavo daugiau nei 20 aukštųjų ir profesinių mokyklų iš visos Lietuvos. Jau 5-ąjį kartą organizuotame renginyje vyko ir darbdavių mugė, kurioje dalyviai galėjo susipažinti ir pabendrauti su didžiausių šalies įmonių ir organizacijų atstovais. Jie, kartu su pramogų pasaulio atstovais, diskutavo ir dalijosi patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausią profesiją.