Spausdinti

Kazachstano kardiologai: gydytojas visą gyvenimą yra studentas

Kazachstano kardiologai: gydytojas visą gyvenimą yra studentas

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pastarąsias dvi savaites vykstančiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose „Ūminis koronarinis sindromas“ dalyvavo net 36 būsimi Kazachstano sveikatos apsaugos ministerijos auditoriai, aukščiausio lygio specialistai. Skyrių vedėjai, vyriausiųjų gydytojų pavaduotojai, universitetų dėstytojai. Jie, susipažinę su ūminių išeminių (koronarinių) sindromų gydymu Lietuvoje, diegs tokią pačią (klasterių) sistemą Kazachstane. Būtent šie žmonės audituojamais atvejais spręs, ar teisingai buvo gydomi ligoniai.

Jau trečius metus Europos kardiologų draugijai priklausantys Kazachstano gydytojai džiaugėsi galimybe savo akimis pamatyti LSMU ligoninės Kauno klinikų gydytojų darbą ir aptarti kardiologijos naujoves.

Kursuose dalyvavusios Kazachstano SAM vyriausioji kardiologė Saule Abseitova ir regioninio Šymkento kardiologijos centro vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Gulmira Alipova pastebėjo, kad susitikimas ir bendras darbas su Lietuvos specialistais yra itin naudingas, nes tiek mūsų šalyje, tiek ir Kazachstane širdies ir kraujagyslių ligomis serga daug žmonių.

Apie mūsų šalies specialistus svečios šalies gydytojos buvo girdėjusios nemažai gero, o Kazachstane dirbančio prof. Rimanto Benečio komanda žavi profesionalumu ir tiksliomis įžvalgomis.

„Esame ne kartą į LSMU Kauno klinikas siuntę savo pacientus. Lydimi mūsų gydytojų, jie čia gaudavo ne tik profesionalią pagalbą, bet ir visas galimybes sveikti. Visada naudingos ir kolegų iš Lietuvos rengiamos profesionalumo kėlimo paskaitos Kazachstane. Į jas susirenka gausus būrys specialistų. Iki atvykstant apie Universiteto ligoninę buvome puikios nuomonės, tačiau po galimybės viską pamatyti savo akimis, šis įspūdis tik sustiprėjo“, – kalbėjo gydytojos.

Kardiologijos specialistės pastebėjo, kad paciento sveikatos būklė tiesiogiai priklauso nuo gydytojo, jo profesionalumo. „Kitaip ir būti negali. Dėl savo pacientų turime ir darome viską, todėl ir stengiamės bendradarbiauti, nuolatos tobulėti, sužinoti apie naujausias gydymo tendencijas. Gydytojo profesija verčia nuolatos mokytis. Galima sakyti, kad baigus rezidentūrą studijos tikrai nesibaigia“, – su šypsena kalbėjo G. Alipova.

LSMU Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų sektoriaus vadovas profesorius Aras Puodžiukynas, atsakingas už Kazachstano kursantų programas Kardiologijos klinikoje, patikino – bendradarbiavimas su Kazachstano medikais yra naudingas abiem pusėms. Dalijimasis patirtimi leidžia ne tik greičiau priimti svarbius sprendimus, bet ir tobulėti. Prieš atvykstant kolegoms iš Kauno klinikose buvo įdiegta sinchroninio vertimo įranga, todėl dabar Kardiologijos klinikoje penkiaminutės vyksta lietuvių kalba, o kursantai girdi budėjimo ataskaitų, ligonių aptarimo ir klinikinių atvejų pristatymo tiesioginį vertimą į rusų kalbą.

 

Karolina Marcinkevičiūtė