Kauno rotušėje vykusiose iškilmėse apdovanoti geriausi Lietuvos vaistininkai

Gruodžio 14 d. Kauno rotušėje įvyko ypatingos farmacininkų bendruomenės iškilmės: pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje apdovanoti Lietuvos metų vaistininko rinkimų nugalėtojai.

Į finalinį turą šiemet pateko net 21 vaistininkas, o garbingus apdovanojimus pelnė trys: Sidabrinis ženklelis ir diplomas įteiktas Pasvalio rajone, Pumpėnuose veikiančios nepriklausomos vaistinės vaistininkui Gediminui Kaušiniui, Auksinį ženklelį ir diplomą pelnė „Eurovaistinės“ tinklui atstovaujanti vaistininkė Asta Trumpienė, o „Lietuvos metų vaistininko“ titulu bei Platininiu ženkleliu ir diplomu apdovanota „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė iš Vilniaus Kristina Vaičaitienė.

Taip pat iškilmingame renginyje pagerbtos trys nusipelniusios Lietuvos vaistininkės: už išskirtinį vaistininko profesijos aukštinimą, ilgametį bendradarbiavimą su LSMU Farmacijos fakultetu, skleidžiant žinias jaunajai kartai, apdovanotos Eglė Dieninytė iš Kauno „Ąžuolyno“ vaistinės, Almyra Girdenienė iš Šiauliuose veikiančios „Valerijono“ vaistinės bei Birutė Varanavičienė – Kauno klinikų Universiteto vaistinės vedėja.

Fakultetas didžiuojasi absolventais

Lietuvos metų vaistininko rinkimus surengė Kaune leidžiamo žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas.

mode0617.jpg (regular, 500x333)Į iškilmes Kauno rotušėje susirinkusią farmacininkų bendruomenę pasveikino LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, garbūs miesto ir šalies farmacijos srities atstovai.

„Vaistininkas – viena seniausių ir garbingiausių profesijų pasaulyje. Žmonių pagarbą ir pasitikėjimą vaistininkas pelno dėl siekio padėti sergančiam ir kenčiančiam“, – sako LSMU Famacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė. – Vaistininkas turi nueiti nelengvą farmacijos studijų kelią, o vėliau savo profesinėje veikloje nuolat derinti farmacijos mokslo žinias, inovacijas, naujausias technologijas ir sukauptą patirtį.

Tad Farmacijos fakultetas ir siekia atsigręžti į kiekvieną mūsų Alma Mater absolventą, nuoširdžiai ir profesionaliai atliekantį savo darbą. Farmacijos fakultetas didžiuojasi, kad jo absolventai yra ne tik puikūs savo srities profesionalai, bet ir išskirtiniai specialistai, nes dirba Lietuvos labui: net 98 proc. absolventų po studijų baigimo įsidarbina Lietuvoje.“

Dekanė pasidžiaugė, kad Lietuvos vaistinėse dirba tiek daug puikių, daug žinių, patirties ir noro padėti žmonėms turinčių specialistų: daugiau nei dviejų dešimčių pretendentų, patekusių į finalinį rinkimų turą, žinios, įgūdžiai ir asmeninės savybės įvertintos kaip aukščiausio lygio. Tarp pretendentų buvo ir nemažai Kauno mieste bei rajone dirbančių specialistų.

Išrinkti geriausieji iš geriausių

mode0555.jpg (regular, 500x333)Geriausio vaistininko rinkimų startas buvo paskelbtas rugsėjo 25-ąją, Tarptautinę vaistininko dieną, tris mėnesius visi šalies vaistinių darbuotojai galėjo siūlyti garbingų apdovanojimų vertus kandidatus.

Laimėtojus išrinko tarptautinė komisija, sudaryta iš LSMU Farmacijos fakulteto atstovų –  prof. Jurgos Bernatonienės, prof. Valdo Jakšto, prof. Nijolės Savickienės, doc. Tauro Meko, doc. Loretos Kubilienės, Fiziologijos ir farmakologijos instituto prof. Edmundo Kaduševičiaus, Lietuvos farmacijos sąjungos atstovės prof. Onos Ragažinskienės, žurnalo „Farmacija ir laikas“ redaktorės Virginijos Grigaliūnienės, Rygos bei Baltstogės medicinos universitetų Farmacijos fakultetų dekanų prof. B. Maurine ir prof. W. Miltyk. Renkant laimėtojus, atsižvelgta ne tik į profesines pretendentų kompetencijas, bet ir į asmenines savybes.

Vertingus apdovanojimus šalies vaistininkams – Sidabrinį, Auksinį ir Platininį ženklelius – sukūrė dailininkas, hieraldikos specialistas, Vilniaus dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas, o nukalė juvelyras Audrius Gudišauskas.

Tikimasi, kad Lietuvos metų vaistininko rinkimai taps gražia tradicija ir prisidės puoselėjant šios garbingos profesijos prestižą.