Kaune – dėmesys širdies ir kraujagyslių ligoms ir nemokami tyrimai

Kaip apsisaugoti nuo daugiausiai gyvybių Lietuvoje nusinešančių širdies ir kraujagyslių ligų? Atsakyti į šį kausimą šios savaitės pradžioje bandė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) specialistai. Be Pasaulinės širdies dienos proga surengtos konferencijos, kauniečiams buvo pasiūlytos nemokamos specialistų konsultacijos ir tyrimai, kurie buvo atliekami laikinose širdies pažinimo stotelėse.

„Sunku kalbėti, kai matau profesorių Rimantą Benetį, kuris dvi valandas glostė man širdį. Džiaugiuosi, kad turime tokių profesionalių medikų Kaune“, – atidarydamas konferenciją teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Mes visi žinome, kas nutinka žmogui, kai širdies plakimas sustoja – žmogaus organizmas miršta. Mes žinome, tačiau dažnai pamirštame, kad pirmasis ligos simptomas gali būti paskutinis. Ne visada skausmas arba silpnumas būna pirmasis ligos simptomas. Labai svarbu ligą pažinti anksti. Šią dieną norime atkreipti dėmesį, kad žmonės dažniausiai miršta nuo širdies ligų“, – pabrėžė Lietuvos sveikatų mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Pasak LSMU Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovo prof. Rimanto Benečio, širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena pagrindinių mirčių priežasčių, o mūsų šalyje ši problema itin aktuali.

„Būtina šalinti visus rizikos veiksnius – tai rūkymas, aukštas kraujospūdis ir didelis cholesterolio lygis“, – pabrėžė prof. R. Benetis.

Prof. R. Benetis apgailestavo – nors dedama visų medikų pastangos, situacija Lietuvoje beveik negerėja. Gyventojų mažėja, tačiau jo vadovaujamoje klinikoje kasmet atliekama apie 1500 širdies operacijų.

„Svarbu prisiminti, kad visi mes turime gyvybiškai svarbų organą širdį. Kad ji būtų sveikesnė ir nereikėtų chirurgams jos laikyti rankose, turime rūpintis savo sveikata ir lankytis pas gydytojus. Džiugu, kad šiandien susirinko gausus būrys profesionalų, kurie padės atsakyti į įvairius klausimus“, – pabrėžė LSMU Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius.

Kaune rugsėjo 25–26 dienomis buvo minima Pasaulinė širdies diena. Sekmadienį prekybos centre „Akropolis“, o pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje veikė širdies pažinimo stotelės. Į jas užsukę kauniečiai galėjo nemokamai gauti aukšto lygio specialistų konsultacijas širdies ligų tematika.

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene poskyrio informacija