Spausdinti

Kardiologijos gydymo metodikos ir naujovės

Prof. R. ŠlapikasLietuvos kardiologų draugijos suvažiavime patvirtintas draugijos prezidentas prof. Rimvydas Šlapikas.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Lietuvos kardiologų draugija (LKD) ir Kauno krašto kardiologų draugija organizavo konferenciją „2015 m. kardiologijos gydymo metodikos ir naujovės“.

Konferencijoje, skirtoje visų specialybių gydytojams, apžvelgtos naujosios 2015 m. EKD miokardo infarkto be ST segmento pakilimo, plautinės hipertenzijos, perikardo ligų, infekcinio endokardito diagnostikos ir gydymo gairės. Vienoje gausiausioje draugijos istorijoje konferencijoje dalyvavo apie 800 gydytojų.

Konferencija prasidėjo Lietuvos kardiologų draugijos suvažiavimu, kuris vyksta kas 2 m. Suvažiavimas išklausė buvusiojo LKD prezidento prof. Germano Marinskio ataskaitą. Suvažiavimo metu patvirtintas dabartinis draugijos prezidentas prof. Rimvydas Šlapikas ir išrinkta būsima prezidentė – Jelena Čelutkienė. Taip pat šrinkta nauja draugijos valdyba, kurios sekretore tapo prof. Rūta Babarskienė, iždininke – doc. Gintarė Šakalytė, administratore – Gintarė Bagdonaitė.

„Suvažiavimas patvirtino 14 darbo grupių ir jų vadovus. Lietuvos kardiologų draugija vienija daug specialistų, ji yra Europos kardiologų draugijos, kuri jungia 56 šalių draugijas, narė, – po renginio pasakojo draugijos prezidentas prof. R. Šlapikas. – Lietuvos kardiologai – aktyvūs Europos kardiologų draugijos nariai, kiekvienais metais dalyvauja jų konferencijose, pristato savo darbus, straipsnius ir skaito paskaitas. Mokslas eina kartu su praktika. Todėl dar viena draugijos veikla yra edukacinė. Europos kardiologų draugija rengia gaires, metodikas, kuriomis remiantis diagnozuojami ir gydomi pacientai. Trečioji draugijos veikla yra observacinė ir analitinė. Stebime pacientus, jų ligas ir gydymą, renkame duomenis ir lyginame juos su kitų šalių duomenimis. Nuo širdies ligų miršta 56 proc. Lietuvos gyventojų ir šis faktas lemia prioritetinį požiūrį į šią ligų grupę.“

Pirmoji praktinė konferencijos dalis buvo skirta IŠL aktualijoms.

„Konferencijoje nagrinėtos aktualiausios temos ir naujienos. Labai svarbu tinkamai gydyti miokardo infarktą. Apie naujausias segmento pakilimo gaires kalbėjo doc. Olivija Gustienė, – pasakojo prof. R. Šlapikas. – Stabiliosios krūtinės anginos gydymo naujienas analizavo prof. R. Babarskienė.“

Mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje aptarė prof. A. Laucevičius. Prof. R. Šlapikas pasakojo apie naujus antilipidinius vaistus PCSK9 inhibitorius, jau taikomus klinikinėje praktikoje.

Antroji dalis buvo skirta arterinės hipertenzijos aktualijoms.

Pasak prof. R. Šlapiko, hipertenzija serga apie 60–70 proc. žmonių, vyresnių nei 60 m. Ją gydyti nėra lengva, nes pacientai ne visada linkę vartoti vaistus. Apie hipertenzijos gydymo naujoves kalbėjo doc. G. Šakalytė, prof. R. Šlapikas, prof. A. Kibarskis.

Trečiojoje konferencijos dalyje kalbėta apie aritmologiją. Pranešimus skaitė prof. A. Puodžiukynas, kalbėjęs apie 2015 m. skilvelių aritmijų ir staigiosios širdinės mirties gairių apžvalgą, ir doc. B. Petrauskienė, kalbėjusi apie šiuolaikinį požiūrį į tai, kaip parinkti tinkamą vaistą insulto profilaktikai pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu. Tarp kitų šios konferencijos dalies temų prof. R. Šlapikas išskiria doc. V. Zabielos pranešimą „Geriamasis antikoaguliantas dabigatranas: naujienos ir ką būtina žinoti“.

Endomiokardo ir perikardo ligų naujovės aptartos kitoje konferencijos dalyje. 2015 m. perikardo ligų diagnostikos ir gydymo gairių apžvalgą pateikė prof. A. Kavoliūnienė. 2015 m. infekcinio endokardito gydymo gaires apžvelgė doc. R. Jonkaitienė. 2015 m. plautinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo gaires apžvelgė dr. L. Gumbienė.

Konferencijos dalyje, skirtoje kardiologinės reabilitacijos aktualijoms, dr. R. Kubilius kalbėjo apie kardiologinės reabilitacijos vietą Europos kardiologų draugijos ligų diagnostikos ir gydymo gairėse.

 

Džiuljeta Kulvietienė