Spausdinti

Kaip pasiekti sėkmę?

Kaip pasiekti sėkmę?2015-uosius metus renginių ciklo „Susitikimas su Asmenybe“ organizatoriai pradėjo su trenksmu. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos valdyba pakvietė į susitikimą su garbingu svečiu – Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovu prof. Andriumi Macu. Į renginį sugužėjo pilna auditorija LSMU studentų, rezidentų. Visi jie troško išgirsti profesoriaus sėkmės istoriją.

Renginį prof. A. Macas pradėjo klausimu „Kaip pasiekti sėkmę?“. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Kas gali tikti vienam, visiškai netiks kitam. Neįmanoma pasiūlyti to paties plano visiems. Tačiau pagrindines sėkmės recepto sudedamąsias dalis profesorius vis dėlto pateikė. Žinoma, visi jas savo gyvenime turime pritaikyti individualiai. Profesorius A. Macas pabrėžė didžiulį žmogaus norą įgyvendinti savo svajonę. Tačiau vien noro nepakanka, svajonė turi virsti tikslu, kurio kantriai ir visomis jėgomis siektume. Be to, būtina neprarasti pasitikėjimo užklupus sunkumams, privalome išlikti atkaklūs, užsispyrę. Kartais naudinga į situaciją pažvelgti iš kitos perspektyvos, į pagalbą pasitelkti kūrybiškumą. „Visus darbus turite pabaigti iki galo“, – aiškino gydytojas. Prof. A. Macas pabrėžė, kad labai norint ir stengiantis galima įgyvendinti visas svajones, pasiekti visų tikslų. Net ir pastebėję, kad viskas klostosi puikiai, negalime užmigti ant laurų: „Čia kaip „Formulėje-1, važiuojate garbės ratą, o jus ima lenkti. Kartais tokiais atvejais vėl įsibėgėti gali būti labai sunku“, – pažymėjo profesorius.

Prof. A. Macas renginio dalyviams davė ir kasdieniškų patarimų. „Stenkitės visomis aplinkybėmis išlikti mandagūs“, – jaunuolius mokė profesorius. Visada būkite punktualūs. Kai kuriems žmonėms atrodo, kad viena ar kelios minutės nieko nereiškia, tačiau jie klysta. „Tam tikrais atvejais pavėluota viena minutė gali kainuoti žmogaus gyvybę…“, – pabrėžė Anesteziologijos klinikos vadovas prof. A. Macas. Profesorius nemažai kalbėjo apie darbą operacinėje, trapią žmogaus būtį, gydytojo rūpestį ligoniu. Kartais švelniai prie paciento priglaustas delnas gali daryti stebuklus. Gydytojas taip pat ragino niekada nesustoti tobulėti, pagarbiai elgtis su aplinkiniais, būti kultūringiems, padėti kitiems, būtinai dalytis savo žiniomis.

Renginį „Susitikimas su Asmenybe“ prof. A. Macas baigė lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Yra tik vienas kelias į žmogų, ir tas kelias vadinasi Pareiga“.

Lina Pankratjevaitė