Iš „Festinfo“ sugrįžus

Iš „Festinfo“ sugrįžusDaugiau nei 2600 kilometrų, nepamirštami vaizdai ir galimybė susipažinti su kitų šalių tautiniu menu – štai ką LSMU VA tautinių šokių kolektyvo „Džigūnas“ nariai su entuziazmu pasakoja aplinkiniams, grįžę iš kovą Prahoje vykusio tarptautinio folkloro festivalio „Festinfo“.

Tik praūžus renginiui „Ei, studente, sukis vėju!“ Kauno sporto halėje, kolektyvo nariai suskubo rengtis artėjančiai kelionei į Čekiją, pakeliui planuodami aplankyti Vokietijos pakraštyje esantį Dresdeno miestą. Tad vėlų kovo 15-osios vakarą penkiasdešimt žmonių išvyko Vokietijos link. VA kolektyvas „Džigūnas“ važiavo ne vienas – drauge keliavo Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvas „KauKas“ bei Kauno technikos kolegijos tautinių šokių kolektyvas „Pušynėlis“.

Į festivalį susirinko dalyviai iš įvairių pasaulio šalių: Rumunijos, Rusijos, Makedonijos, Serbijos ir kitų. Iš daugiau nei trisdešimties kolektyvų  „Džigūnas“ šoko vienas pirmųjų. „Galime pasidžiaugti, kad viskas pavyko puikiai. Džiaugėmės galimybe šokti tokiai didelei publikai, visas jėgas atidavėme šokiams“, – prisimena kolektyvo seniūnė Lina.

„Koncertas truko ilgiau nei šešias valandas, tad buvo nelengva stebėti visus pasirodymus. Tačiau labai džiaugėmės pamatę daug skirtingų temperamentų, kultūrų ir stilių šokių.“

LSMU VA kolektyvas dalyvavo ne tik festivalyje, tačiau pasisėmė ir kultūrinės patirties: aplankė istorijomis apipintas Prahos senamiesčio vietas, visame pasaulyje bene garsiausią Karlo tiltą, astronominį laikrodį, nuostabią senamiesčio aikštę. Taip pat linksminosi didžiausiame visoje Rytų Europoje šokių muzikos klube bei kitose jaunimo pamėgtose vietose. Buvo žadą atimančiame Aršpadų kalnų gamtos rezervate ir visus sužavėjusiame Dresdeno senamiestyje. „Nors kokybišku miegu ir poilsiu visą naktį autobuse pasigirti negalėjome, tačiau dainų ir geros nuotaikos netrūko“, – įspūdžiais dalijosi šokėjai.

Dabar „Džigūnas“ ims rengtis kitam svarbiam renginiui – jau ketvirtus metus mūsų organizuojamam pavasariškam koncertui „Kai prabyla Žemė“, į kurį maloniai kviečiame visus akademinės bendruomenės narius.

Gintarė Firantaitė