Spausdinti

Gerumo ir vilties kelionė prasideda!

Kraujo donorystės akcijaLiepos 28-ąją pasaulis mini Hepatito dieną, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią klastingą ligą ir priminti apie virusinių hepatitų keliamas grėsmes sveikatai. Pasaulinės hepatito dienos proga Kauno klinikų Kraujo centras, bendradarbiaudamas su Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA, tęsia neatlygintinos kraujo donorystės projektą „Kaunieti, būk dosnus! Tavo kraujo lašas išgelbės gyvybę“ ir kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizuoja akciją „Gerumas veža“.

Liepos 28 dieną, antradienį, nuo 10 valandos kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami Kauno geležinkelio stotyje neatlygintinai dovanoti kraujo ir taip prisidėti prie gyvybių gelbėjimo. Renginio metu bus galima gauti naudingos informacijos apie pirmąją pagalbą, virusinius hepatitus ir neatlygintinos kraujo donorystės naudą, vyks diskusijos dalyvius dominančiais klausimais. Traukinyje Vilnius-Kaunas-Vilnius ir Kauno geležinkelio stotyje informacines skrajutes  dalins bei apie neatlygintiną kraujo donorystę pasakos Jaunimo organizacijos DARBAS (JOD) savanoriai. Neužmiršti bus ir mažieji: kol tėveliai aukos kraujo, vaikai galės žaisti su personažais iš žinomų pasakų.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, virusinis hepatitas – tai „tylusis žudikas“, nes, užsikrėtus hepatito B ar C virusu, daugumai užsikrėtusiųjų nepasireiškia jokie klinikiniai požymiai. Liga gali pereiti į lėtinę formą ir progresuoti į kepenų cirozę ar vėžį. Yra daug būdų šia liga užsikrėsti ar užkrėsti kitą: ne tik lytiniu keliu, bet ir veriantis auskarus ar darantis manikiūrą, pedikiūrą, tatuiruotę, per seiles ar naudojant infekuotus švirkštus. Kuo anksčiau diagnozuojama liga, tuo perspektyva pasveikti yra didesnė. Visiems kraujo donorams nemokamai atliekami tyrimai, siekiant aptikti krauju plintančias pavojingas gyvybei infekcijas, tarp jų – hepatito B ir hepatito C virusus. Todėl dovanoti kraujo yra ne tik gerumo išraiška jo laukiančiam ligoniui, bet ir profilaktika pačiam donorui dėl šių klastingų ir pavojingų ligų.

Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolat ir nedelsiant. Čia kasdien atliekama daugiau nei 150 operacijų, gydomi ligoniai po sunkių traumų, nudegimų, priimami komplikuoti gimdymai, kovojama už onkologinėmis, hematologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Todėl Kauno klinikų Kraujo centre, kur ruošiami kraujo komponentai ligoninėje gydomiems pacientams, kasdien reikia ne mažiau kaip 50 donorų kraujo!

Reikėtų prisiminti, kad kraujo donorystė – tai ne tik nauda kitam, bet ir sau pačiam. Nuolatinis ląstelių atsinaujinimas stimuliuoja žmogaus imuninę sistemą, padeda organizmui išlikti sveikam, sumažėja širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų tikimybė. Reguliariai kraujo duodančio žmogaus organizmas greičiau sureaguoja į kraujo netekimą ir siekia jį kompensuoti – tai ypač aktualu masyvių kraujavimų, sužeidimų, chirurginių operacijų metu.

Dovanojantiesiems kraujo nemokamai atliekami tyrimai dėl krauju plintančių infekcinių ligų: hepatito B, hepatito C, ŽIV, sifilio. Todėl būdami donorais galime išgelbėti ne tik kito, bet ir savo gyvybę. O kur dar moralinis pasitenkinimas, padedant gelbėti gyvybę. Tad gerumas tikrai veža.

Kviečiame visus prisijungti prie šios kilnios akcijos ir padovanoti savo gerumo lašų liepos 28 dieną, antradienį, Kauno geležinkelio stotyje įrengtame Kauno klinikų Kraujo centro mobiliajame punkte. Daugiau informacijos teikia Kauno klinikų Kraujo centro donorų organizatorė Auksė Gulbinaitė, tel. 8 657 88 030.