Spausdinti

Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyje

Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyjeBūdami sveiki, retai susimąstome, kaip jaučiasi ir ką praranda tie, kurie nieko negirdi, prastai mato arba yra varginami skausmų ar kitų negalių. Geras regėjimas yra didžiulis turtas visiems ir įvardijamas kaip vienas svarbiausių jutimų. Tikrąją jo vertę pajunta žmogus, kurio regėjimas dėl tam tikrų priežasčių yra susilpnėjęs.

Šiandieninėje visuomenėje naujosios technologijos gelbsti kiekviename žingsnyje, tačiau besaikis jų naudojimas siejamas su liūdna akių ligomis sergančių žmonių statistika. Akys silpsta, tačiau greitas medicinos tobulėjimas leidžia ieškoti veiksmingiausių naujų gydymo būdų. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Studentų mokslinės draugijos (SMD) Akių ligų būrelis tęsia tradiciją organizuoti didelio susidomėjimo sulaukusias socialines akcijas. Lapkričio 29 d. ji buvo vykdoma Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje (VCUP). 

Aktyviausi būrelio nariai kartu su būrelio mokslinės vadovės doc. Jūratės Balčiūnienės pagalba ir puikiais patarimais noriai įsitraukia ir organizuoja socialines akcijas, skirtas informuoti visuomenę apie akių ligas, jų paplitimą, rizikos veiksnius ir ankstyvos diagnostikos svarbą. Sostinėje vykusioje akcijoje dalyvavo LSMU Medicinos fakulteto studentai: Eglė Drebickaitė, Monika Kalesinskaitė, Rūta Kinderytė, Ieva Povilaitytė, Lina Požėraitė, Emilija Rimkutė, Dovilė Simonavičiūtė, Diana Uljanionok, Vidas Vainauskas. Visi besidomintys buvo skatinami pasitikrinti regos aštrumą, naudojant Amslerio tinklelį atlikti tinklainės centrinės srities (geltonosios dėmės) testą, kuris leidžia nustatyti tinklainės ligas. Kad teikiama informacija būtų suprantama aiškiau, akcijų metu naudojamos mokomosios priemonės – akies modelis, padedantis nurodyti anatomines akies sritis, pažeidžiamas konkrečių ligų.

Bendradarbiaudamas su Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos (STLA) prezidente Dalia Marija Žižliauskiene Akių ligų būrelis akcijos metu dalija informacinius leidinius. Juose detaliai aprašomos tinklainės ligos, viena pagrindinių – amžinė geltonosios dėmės degeneracija (AGDD) – dažniausia vyresnio amžiaus gyventojų aklumo priežastis.

Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyje, o jo išsaugojimas yra didelis darbas. Svarbu, kad informacija apie akių ligas būtų pasiekiama kuo platesniam visuomenės ratui. LSMU SMD Akių ligų būrelio organizuojamos socialinės akcijos sulaukia labai didelio žmonių palaikymo ir vis didesnio susidomėjimo. Matydami poreikį, jauni studentai noriai ir toliau vykdo akcijas įvairiuose Lietuvos miestuose. 

Rūta Kinderytė