Spausdinti

Fizinės medicinės ir reabilitacijos tarptautinės draugijos 9 pasaulinis kongresas

 Fizinės medicinės ir reabilitacijos tarptautinės draugijos 9 pasaulinis kongresasĮpusėjus vasarai Berlyne įvyko fizinės medicinos ir reabilitacijos tarptautinės draugijos 9 pasaulinis kongresas (ISPRM). Renginyje, kurį organizavo Vokietijos ir Austrijos fizinės medicinės ir reabilitacijos draugijos, dalyvavo 2600 dalyvių. Kongreso atidaryme ISPRM prezidentas Jiannanas Li pažymėjo, kad labai svarbu daug dėmesio skirti neįgaliųjų gyvenimo kokybei gerinti, kurti ir pritaikyti naujas reabilitacijos technologijas. „Maritim“ viešbutyje konferencijos dienomis galėjai sutikti 105 pasaulio šalių atstovų. Viešbučio vestibiulis buvo papuoštas šių šalių vėliavomis. Lietuvai atstovavo prof. Alvydas Juocevičius, Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugijos pirmininkas, ir šio straipsnio autorė.

Konferencijos darbas vyko 62 sekcijose, kuriose buvo nagrinėjami neurologinėmis ligomis, griaučių ir raumenų sistemos ligomis sergančių ligonių reabilitacijos klausimai. Daug dėmesio skirta lėtinio skausmo problemai – diagnostikai ir gydymui. Keliose sekcijose buvo aktyviai diskutuojama vaikų reabilitacijos klausimais. Sporto medicinos sekcijai pirmininkavo prof. A. Juocevičius. Aišku, įdomiausi pranešimai, kurių metu buvo demonstruojama naujausios techninės reabilitacijos priemonės, kinematika, robotai. Šios naujos technologijos padeda geriau reabilituoti ligonius po stuburo traumų, insultų. Uždegiminėms sąnarių ligoms gydyti plačiai taikoma smūginė bangos terapija ir didelio intensyvumo lazerio terapija. Pranešimuose pateikiami atsitiktinės atrankos (rondomizuotų) tyrimų duomenys. Atskirai analizuoti geriatrinių ligonių reabilitacijos klausimai. Skirtingose sekcijose buvo nagrinėjamos įvairių šalių organizacinės ir FMR gydytojų rengimo aktualijos. Gausus jaunųjų mokslininkų būrys pristatinėjo savo darbus. Labai gaila, kad nebuvo iš Lietuvos jaunimo.

Renginio metu vyko gausi naujausių techninių reabilitacijos priemonių paroda. Parodoje daug dėmesio skirta kinematikai, robotikai. Buvo demonstruojami naujausi fizikiniai veiksniai.

Man teko pristatyti el. stendinį pranešimą, t. y. penkių minučių pristatymą apie psichomotorinės reakcijos pokyčius asmenims, turintiems klausos negalią.

Renginys buvo puikai organizuotas ir įspūdingas. Esu dėkinga Slaugos fakulteto dekanei prof. Jūratei Macijauskienei ir naujajam Reabilitacijos klinikos vadovui dr. Raimondui Kubiliui, sudariusiems galimybę dalyvauti pasauliniame kongrese.

 

LSMU inf.