Spausdinti

Filmukų konkurse karaliavęs katinas kūrėjui pelnė apdovanojimą

apdovanojimai1.jpg (376x240, 360x240)

Būriui kūrybingų Universiteto studentų šie metai prasidėjo džiugiai:  geriausių filmukų apie studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete kūrėjams buvo įteikti prizai. 

Universiteto prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis prisiminė, jog mintis surengti filmukų apie studijas konkursą kilo vėlyvą rudenį, Universiteto fakultetų dekanams  ir prodekanams svarstant, kaip „išjudinti“ studentus, paskatinti juos išradingiau, nuotaikingiau pažvelgti į universitetą, studijas – ir pristatyti jas nebūtinai iš akademinės pusės.

„Idėja pasirodė itin vykusi, ir tikrai visi džiaugėmės, kai vienas po kito atsirasdavo vis nauji filmukai – kiekvienas savaip įdomus, originalus“, – įvertino prorektorius.

Iš viso per du praėjusių metų mėnesius studentai konkursui sukūrė 7 filmukus – tačiau ne visi iš jų atitiko konkurso reikalavimus ir Universiteto puoselėjamas vertybes.

Pagrindinis konkurso prizas atiteko LSMU Farmacijos fakulteto studentui Ričardui Budvyčiui už nuotaikingą videoklipą su katinu.  „Katinas“ pakerėjo ir visus šio filmuko žiūrovus: videoklipas sulaukė ir daugiausiai – 747 „patiktukų“.

Paklaustas, kaip atrado tokią originalią idėją, R.Budvytis atskleidė, jog trumpą filmuką su neįprastai į glostymą reaguojančiu katinu buvo nufilmavęs kiek anksčiau. „Tokia keista katino reakcija ir man pačiam buvo staigmena, tai buvo visiškai neplanuota. Nežinau, kas jam atsitiko, gal išsigando. Tad kai sužinojau apie konkursą, sumaniau šią linksmą medžiagą panaudoti.  Šiaip ar taip, katino reakcija ir išraiškos – kur kas įdomesnės ir labiau įsimenančios, nei bet kurio žmogaus“, – šyptelėjo studentas.

O gal „katino nuotykiai“ dar nesibaigė? R.Budvytis – jau penktame kurse, tačiau jei šiemet dar bus skelbiami kokie konkursai, studentas sakė dar bent kartą tikrai dalyvausiąs.

apdovanojimai2.jpg (376x240, 360x240)

Apdovanoti buvo ir geriausi filmukai fakultetų kategorijose: kolektyvinis Visuomenės sveikatos fakulteto studentų darbas, Donato Mečislausko (Slaugos fakultetas), Patricio Alvarez (Medicinos fakultetas) ir Colman Kelliher (Veterinarijos fakultetas). Komisijos prizas atiteko Rūtos Bučinskaitės atsiųstam Slaugos fakulteto studentų filmukui.

apdovanojimai3.jpg (376x240, 360x240)

Konkursas baigėsi – jis buvo smagus, pažėręs netikėtų idėjų, paskatinęs susimąstyti, ką kiekvienam reiškia studijų laikotarpis – tuo pačiu studentams priminta, jog naujų idėjų, kūrybiškų būdų populiarinti savo pasirinktas studijas Universitete laukiama visada.

Katinas- apdovanojimai4.jpg (376x240, 360x240)apdovanojimai5.jpg (376x240, 360x240)