Spausdinti

Europos žmogaus biologinės stebėsenos iniciatyvos renginiai Vienoje

Rugsėjo 25 – 27 d. Vienoje vyko „Europos žmogaus biologinės stebėsenos iniciatyvos“  (toliau – HBM4EU) finansuojamos Europos Komisijos (toliau – EK) pagal Horizontas 2020 programą, renginiai. HBM4EU projekte dalyvauja 111 institucijų iš 28 Europos Sąjungos šalių. Konsorciumo susitikime dalyvavo ir Lietuvą atstovaujančių institucijų atstovai – Cheminių tyrimų skyriaus Instrumentinių tyrimų poskyrio vedėja Toma Petrulionienė iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (toliau – NVSPL) bei doc. dr. Rima Kregždytė ir dr. Loreta Strumylaitė iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (toliau – LSMU). Konsorciumo susitikimo metu apžvelgta HMB4EU iniciatyvos eiga, vykdyti / planuojami darbai ir atliktų darbų rezultatai. Taip pat pristatytas antras prioritetinių cheminių medžiagų sąrašas, kuriame pateiktos medžiagos yra planuojamos tirti projekto metu.

Rugsėjo 27 d. vyko HBM4EU projekto valdybos, kaip aukščiausio lygio sprendimų priėmimo organo, narių posėdis. Lietuvai šiame posėdyje atstovavo T. Petrulionienė iš  NVSPL. Valdyba priėmė sprendimus dėl tolesnių HBM4EU iniciatyvos įgyvendinimo gairių, aptarė 2018 ir 2019 m. biudžetus, einamuosius ir numatomus iniciatyvos tikslus, uždavinius ir veiksmus, susijusius su iniciatyvoje suplanuotomis veiklomis. Posėdžio metu buvo išrinktas projekto ambasadorius – Thomas Jakl iš Austrijos.

Šiomis dienomis vyko ir projekto darbinių paketų WP9 bei WP10, kuriuose dalyvauja NVSPL ir LSMU susitikimai. Jų metu aptarti 2018 m. vykdomi darbai bei pristatytas ateinančių metų darbo planas ir siektini rezultatai. 

Rugsėjo 28 d. vyko EK ir Austrijos vyriausybės organizuota „Žmogaus biologinės stebėsenos“ konferencija, kurioje pranešimus skaitė  Europos komisijos  atstovai - Sabine Juelicher ir Kęstutis Sadauskas, pasidžiaugęs, kad cheminių medžiagų reglamentavime ir tvarkyme Europa lenkia JAV, Austrijos vyriausybės atstovai, HBM4EU projekto koordinatoriai bei pagrindinių užduočių organizatoriai.

Daugiau informacijos apie HBM4EU iniciatyvą galima rasti www.hbm4eu.eu.

Dėl detalesnės informacijos apie HBM4EU veiklas kreiptis: