„Eracon 2017“: Erasmus plius programos metų pasiekimai ir ateities iššūkiai

Gegužės 9–13 d. Slovėnijoje, Mariboro mieste vyko kasmetinis Erasmus koordinatorių kongresas ir paroda „Eracon 2017“. Šiais metais 13-ąjį kongresą ir parodą organizavo Mariboro universitetas. Apie 350 dalyvių iš 38 pasaulio šalių dalyvavo paskaitose, seminaruose, teminėse diskusijose ir forumuose. Didžiausias dėmesys buvo skirtas Erasmus programos 30 metų veiklos pažymėjimui, Europos aukštojo mokslo kokybės ir tarptautiškumo skatinimui, Erasmus programos veiklų organizavimui bei gerosios patirties sklaidai. Lietuvos sveikatos mokslų universitetą kasmetiniame kongrese atstovavo tarptautinių programų koordinatorės Jurgita Grigienė ir Agnė Jašauskaitė.

Šventinę ceremoniją atidarė ir dalyvius pasveikino Europos Erasmus koordinatorių asociacijos prezidentas ir jos įkūrėjas profesorius Gregoris Makrides iš Kipro universiteto. Jis pristatė Erasmus plius programos rezultatus, tolimesnes programos vykdymo gaires bei padėkojo visiems universitetų Erasmus koordinatoriams už jų kasdieninį prasmingą darbą, kurio dėka per  678 000 programos dalyvių turi galimybę studijuoti, mokytis, dirbti ir užsiimti savanoriška veikla užsienyje. Tai, kas 1987 m. prasidėjo kaip kukli aukštųjų mokyklų studentams skirta judumo programa, kurioje pirmaisiais metais dalyvavo vos 3 200 studentų, per pastaruosius 30 metų tapo pavyzdinė programa, kuria kasmet gali pasinaudoti beveik 300 000 aukštųjų mokyklų studentų.

Per tą laiką programa taip pat išsiplėtė – pagal ją teikiamos galimybės tam tikrą laiką studijuoti ir atlikti stažuotę ir (arba) praktiką tiek aukštųjų mokyklų, profesinio mokymo įstaigose besimokantiems asmenims, vykdyti jaunimo, savanorių ir darbuotojų mainus visose švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse. Nuo 2014 m. programa vadinama „Erasmus+“, nes ja gali pasinaudoti daugiau žmonių dėl siūlomų įvairesnių galimybių.

Kongreso metu E. Zeniou, Europos Erasmus koordinatorių vice-prezidentas ir Joao Pinto, Erasmus studentų tinklo prezidentas, pristatė Erasmus plius programos metų barometrą. Anot pranešėjų, duomenų ir statistikos sėkmingas panaudojimas gali turėti didžiulės įtakos studentų ir personalo mobilumo veiklų gerinimui bei tolimesniam vystymui. 2015–2016 akademiniais mokslo metais atlikta internetine apklausa buvo siekta apibendrinti studijų ir praktikos užsienyje mobilumo pripažinimo, atviros prieigos kalbos kursų reikšmę.

Paul Leys, Gento universiteto (Belgija) tarptautinių ryšių padalinio specialistas, pasidalijo sėkmingai veikiančia duomenų struktūrizavimo ir analizavimo platformos „eQuATIC“ sėkme. Pasitelkiant šią programą ir tam tikrus indikatorius galima lengvai transformuoti tekstinius duomenis į vaizdinius ir atvirkščiai. Tai palengvina bendradarbiavimo su partnerių šalių informacijos analizę skirtinguose lygmenyse. Didelis sistemos privalumas, jog partnerės šalys, gali įvertinti viena kitą atviroje prieigoje ir šie duomenys yra lengvai prieinami abejoms pusėms. Sukurta informacinė programa leidžia tobulinti mobilumo veiklų organizavimą, spręsti iškylančias problemas, užtikrinti nuolatinę komunikaciją tarp šalių partnerių institucijų.

Pagrindinė kongreso idėja „Networking-Connecting-Collaborating“ kvietė dalyvauti diskusijoje, keistis idėjomis. Kongreso metu vykusioje aukštojo mokslo parodoje „Go-Exchange Education Fair“ buvo sulaukta pasiūlymų bendradarbiauti medicinos, farmacijos, slaugos studijų srityse. Taip pat buvo išnaudota puiki galimybė susitikti esamus Erasmus partnerius ir aptarti praktinius mainų organizavimo klausimus. 

TRSC informacija

Asmeninio archyvo nuotr.