Spausdinti

Diskusija su politikais apie atsakingą augintinių laikymo kultūrą

Diskusija su politikais apie atsakingą augintinių laikymo kultūrąApskaičiuota, kad Kaune vidutiniškai yra apie 110 000 šunų ir apie 100 000 kačių, todėl atsakingas augintinio laikymas yra svarbus ir augintinį laikantiems, ir kitiems miesto gyventojams. Nėra tiksliai žinoma, kiek iš šių gyvūnų neprižiūrėti klajoja gatvėmis, priglaudžiami gyvūnų globos organizacijose ar baigia savo dienas gyvūnų karantinavimo tarnybose, bet statistika rodo, kad tokių kasmet yra tūkstančiai. Ne visiems benamiams gyvūnams pavyksta surasti naujus namus dėl vienintelės priežasties – gyvūnų yra daugiau nei atsakingų žmonių, norinčių ir galinčių juos laikyti.

Sausio 30 d. Europos Parlamento narys Antanas Guoga bei Kauno miesto tarybos nariai Rimantas Mikaitis ir Ona Balžekienė apsilankė Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Veterinarijos akademijoje. Akademijos atstovai supažindino svečius su savo veikla, vyko diskusijos apie Kauno miesto savivaldybės ir Akademijos bendradarbiavimą, skatinant augintinius laikančių Kauno miesto gyventojų pareigas, pagalbą organizuojant benamių gyvūnų globą.

„Darbo su benamiais gyvūnais politika Kaune privalo keistis, tapti humaniškesnė, atviresnė. Juk galime įtraukti šunis, kates, kitus augintinius laikančius miestiečius į bendrų problemų sprendimą. Iki šiol mažai kas gilinosi į Kauno savivaldybės perkamas benamių gyvūnų gaudymo, karantinavimo ir numarinimo paslaugas. Dirbsime, kad mieste žymiai sumažėtų benamių gyvūnų, tačiau gerokai humaniškesniais būdais. Be to, taip padėsime sutaupyti daugiau savivaldybės biudžeto lėšų“, – sakė susitikime dalyvavęs Kauno miesto tarybos narys R. Mikaitis. „Iki šiol tarp Kaune esančios Veterinarijos akademijos ir Kauno miesto savivaldybės nebuvo glaudaus bendravimo. Mano įsitikinimu, Akademijos siūlomos paslaugos ir specialistų žinios yra puiki galimybė Kaune ugdyti atsakingą augintinių laikymo kultūrą“, – akcentavo R. Mikaitis.

Atsakingas augintinio įsigijimas, atsekamumas jį mikročipuojant, dauginimosi kontrolė, prevencinė veterinarinė priežiūra, žinių įgijimas yra pagrindiniai dalykai, į kuriuos turėtų kreipti dėmesį atsakingas augintinio savininkas.

„Nepaprastai myliu gyvūnus. Pats auginu du šunis, todėl žinau, kad gyvūnai gali tapti tikrais šeimos nariais. Tačiau neprižiūrimi ir apleisti augintiniai yra grėsmė ne tik kitiems gyvūnams, bet ir žmonėms. Deja, gali tapti ir pavojingų ligų platintojais. Man rūpi, kad kuo daugiau beglobių išgyventų, būtų išgydyti ir patektų į atsakingų bei mylinčių šeimininkų rankas. Palaikau R. Mikaičio ir komandos planus keisti miesto tarnybų darbo kryptį į gerokai humaniškesnes“, – sakė A. Guoga.Diskusija su politikais apie atsakingą augintinių laikymo kultūrą

Pasak jo, Akademija ir jos įsteigta Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika yra puikus pavyzdys, kokių rezultatų galima pasiekti dirbant nuoširdžiai ir profesionaliai. Europarlamentarą ypatingai pradžiugino klinikos švietėjiški planai.

„Gyvūnų gerovė ypatingai priklauso nuo gyvūnus laikančių žmonių žinių apie savo augintinio poreikius, atsakingą jo priežiūrą. Norėdami prisidėti prie benamių gyvūnų skaičiaus mažinimo problemos skatinant atsakingą požiūrį į gyvūnų laikymą, Universitete sukursime informacijos ir mokymų centrą gyvūnų augintojams. Centre bus teikiama informacija, organizuojami mokymai ne tik Kauno miesto gyventojams, bet ir visiems žmonėms, norintiems įsigyti tam tikros rūšies augintinį, – susitikimo metu akcentavo LSMU Veterinarijos akademijos Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovė doc. dr. Birutė Karvelienė.

Susitikimo metu Europos Parlamento narys Antanas Guoga su Akademijos bendruomene taip pat išsakė nuomonę apie aktualius politinius įvykius Europoje, papasakojo apie savo veiklą Europos Parlamente. Europarlamentarui didelį įspūdį padarė LSMU Veterinarijos akademijos komanda. „Labai pažangi mokslo įstaiga. Ilgalaikės ateities vizijos ir didelės perspektyvos“, – socialinių tinklų paskyroje įspūdžiais apie vizitą į LSMU Veterinarijos akademiją pasidalijo A. Guoga.

 

Brigita Kymantaitė,
VšĮ Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė