Spausdinti

Amžini vaikystės namai – pasaulis po persiku

Amžini vaikystės namai – pasaulis po persikuVaikų ligų klinikoje pristatyta jaunos rašytojos Elvinos Baužaitės knyga vaikams „Pasaulis po persiku. Seneliškosios Stefi atostogos“.

Tai jau penktoji šios rašytojos knyga ir šį kartą ji skirta vaikams. E. Baužaitę galima vadinti ir poete, ir prozininke. 23 metų mergina jau yra išleidusi 3 poezijos knygeles ir vieną eseistinio pobūdžio knygą. E. Baužaitė yra dviejų „Poezijos pavasarėlių“ laureatė.

„Pasaulis po persiku. Seneliškosios Stefi atostogos“ – jautri, nuotaikinga ir šviesi apysakaitė, skaitytojus nukelianti į nepaprastąjį, nuo miesto dulkių pasislėpusį skverą bei jo „bendruomenės“ gyvenimą, kuris mažajai Stefi reiškia iki šiol dar nepažintą pasaulį ir tampa neatsiejama atostogų linksmybių pas mylimą senelę dalimi. Apysakaitę iliustravo dailininkė Ieva Židonytė-Kavaliauskienė, išleido leidykla „Kalendorius“.

Vaikų ligų klinikos auditorijoje susirinkusiems pacientams, jų tėveliams ir medikams ištraukas iš naujausios E. Baužaitės knygos skaitė Almantė Šimkuvienė ir Andrius Gaučas. Na, o nuotaiką jiems padėjo kurti smuikininkė Kristina.

Elvina Baužaitė yra baigusi VDU lietuvių filologijos ir menotyros studijas. Jaunoji rašytoja serga genetiškai nulemta liga – spinaline raumenų atrofija. Elvina buvo pirmoji pacientė Lietuvoje, kuriai, prižiūrint Vaikų ligų klinikos specialistams, pritaikyta dirbtinė plaučių ventiliacija namuose. Rašytoja yra prikaustyta prie patalo, ko nepasakysi apie jos talentą ir minčių polėkį. 

Literatūrinei popietei baigiantis, A. Gaučas perskaitė autorės laišką šio knygos pristatymo klausytojams:

„Mieli gydytojai, vaikai, mamos, labai džiaugiuosi, kad šiandien savo kūryba galiu apsilankyti, sugrįžti čia. Ši mažytė šventė – tai padėkos dovana visai Vaikų ligų klinikai. Ypač – Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus gydytojams, slaugytojams už angelišką darbą globojant, saugant patį trapiausią ir įstabiausią dalyką – gyvybę. Ačiū jums, visiems susirinkusiems, apsilankiusiems, pabuvojusiems, gal ir pasilikusiems vaikystės namuose. Nepamirškite, gyvenimas – nuostabus ir visa, kas geriausia, ir kas gražiausia jame yra jūsų.“

 

LSMU inf.