Spausdinti

Akademinis choras “Neris” – publikos numylėtiniai

Akademinis choras “Neris” – publikos numylėtiniaiGegužės mėnesį Kaune vyko dešimtasis jubiliejinis tarptautinis aukštųjų mokyklų mišrių chorų konkursas „Juventus“. Šis konkursas – tai akademinio jaunimo šventė, daugiau nei prieš 40 metų nutiesusi tiltus tarptautiniam akademiniam bendravimui. Konkurso organizatoriai – Kauno technologijos universitetas ir jų akademinis choras „Jaunystė“ su meno vadove Danguole Beinaryte.

Chorams vertinti buvo surinkta tarptautinė penkių profesionalų komisija. Komisijos pirmininku tapo kompozitorius bei dirigentas Vaclovas Augustinas (Lietuva), o jos nariai – profesorius, dirigentas Povilas Gylys (Lietuva), Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė kompozitorė Zita Bružaitė (Lietuva), profesorius bei dirigentas Romansas Vanagsas (Latvija) ir profesorius, dirigentas Thomas Caplinas (Norvegija).

Šiais metais su svečiais iš Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos susirungti bei išmėginti jėgas ryžosi tik vienas Lietuvos choras – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos choras „Neris“, vadovaujamas Tomo Lapinsko. „Neris“ šiame konkurse dalyvauja jau trečią kartą (taip pat dalyvavo 1972 ir 2013 metais).

Be chorų konkurso Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengti papildomi koncertai Kauno bažnyčiose bei Kauno karininkų ramovėje. Po nemažai pastangų pareikalavusios kovos „Neris“ konkurse iškovojo trečiąją vietą ir bronzos diplomą. Šeštadienį, gegužės 9-ąją, Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusių chorų konkursinių pasirodymų metu savo nuomonę galėjo pasakyti ne tik autoritetingoji komisija, bet ir salėje susirinkę žiūrovai, kurie beveik vienbalsiai nusprendė „Publikos balso“ apdovanojimą skirti lietuviams.

Pirmosios vietos apdovanojimą jau ketvirtąjį kartą namo parsivežė Latvijos universiteto mišrus choras „Juventus“ bei jų vadovas Valdis Tomsons.

Chorai galėjo džiaugtis ne tik pripažinimu ir diplomais, bet ir piniginiais prizais. Pirmosios vietos nugalėtojams atiteko 1500 eurų, antrosios vietos – 1000 eurų ir trečiosios – 500 eurų prizai.

Konkursas „Juventus“, pirmą kartą surengtas prieš keturiasdešimt metų, tęsiasi iki šiol ir per tuos metus sujungė bei suteikė galimybę susipažinti su Rytų bei Vakarų Europos akademinėmis bendruomenėmis, savitais kiekvieno krašto muzikos elementais, mokytis vieniems iš kitų ir skleisti chorinės muzikos grožį tarp jaunimo.

Akademinis choras „Neris“ nuoširdžiai dėkoja Universiteto rektoriui prof. habil. dr. Remigijui Žaliūnui ir visai akademinei bendruomenei už globą, dėstytojams – už supratingumą išleidžiant choristus į koncertus ir Universiteto Kultūros centro vadovei Monikai Miliūtei, be kurios pastangų jūsų mylimas choras nebūtų toks gražus.

 

LSMU inf.