Spausdinti

A. Balčiūnienė: „Įvertinimas skatina stengtis dar labiau“

Andželika Balčiūnienė (dešinėje)Liepos 19 d. baigsis bendrojo priėmimo prašymų teikimai Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje. Ilgai dvejojantys – dar gali suskubti ir suspėti. Ypač – jei mato teigiamų pavyzdžių, išgirsta sektiną istoriją. Svajojantiems apie Socialinio darbo medicinoje studijas, tokiu pavyzdžiu gali būti Andželika Balčiūnienė.

LSMU MA Vaikų ligų klinikos medicinos socialinė darbuotoja Andželika Balčiūnienė yra pelniusi Geriausio socialinio darbuotojo vardą ir įvertinta „Gerumo žvaigžde“.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbtame konkurse dalyvavo apie 70 kandidatų. Juos geriausiųjų rinkimams siūlė kolegos, pacientai ir kiti asmenys, sulaukiantys medicinos socialinio darbuotojo pagalbos, rūpesčio bei paramos. Konkurso finale dalyvavo ir LSMU MA Neonatologijos bei Akušerijos ir ginekologijos klinikų socialinė darbuotoja Aušra Mazgienė.

Medicinos socialinės darbuotojos Andželikos Balčiūnienės pareigos aprėpia labai daug. Tai pagalba vaikams ir jų šeimoms, kai vaikas suserga lėtine ar sunkia liga. Taip pat tai pagalba vaikui, patiriančiam smurtą, nepriežiūrą, išgyvenančiam neadekvataus elgesio ir kitas šeimos problemas.

Labai svarbi A. Balčiūnienės veiklos dalis yra darbas su Vaikų onkohematologijos skyriaus pacientais ir jų tėvais bei su kitais šeimos nariais arba globėjais. Būtent šiame skyriuje pajuntama, kokia svarbi yra pagalba šeimai, kaip svarbu reikiamu metu pajausti ir gauti palaikymą bei visą įmanomą ir taip reikalingą socialinę pagalbą, patarimus, priklausančią valstybės finansinę paramą.

„Medicinos socialinio darbuotojo darbas labai įdomus ir įvairialypis, apima įvairias sritis: tarpininko, mokytojo, advokato arba tik supratingo tylaus klausytojo“, – sako Andželika, kurios pareigos reikalauja ne tik LR įstatymų žinojimo, bet ir medicininio išmanymo, ypatingo gebėjimo bendrauti, organizuoti su šeima pokalbius, skatinančius pasitikėjimą ir viltį, kad sunkumai bus įveikti, nes jie – laikini.

A. Balčiūnienė rūpinasi mažųjų pacientų socialinės pagalbos poreikio nustatymu, tvarko būtinus dokumentus, nustatant paciento sveikatos būklę, padeda gauti įvairias techninės ir kitokios pagalbos priemones.

Paprašyta prisiminti itin sujaudinusią istoriją, Andželika pasakoja apie 2013 m. į ligoninę atvežtą 7 m. neįgalią mergaitę. Ji buvo išsekusi, nevaikščiojo, svėrė vos 5 kg, ją teko maitinti per gastrostomą. Pasitelkus visas medicininės ir socialinės pagalbos galimybes, šiuo metu mergaitė gyvena tinkamomis sąlygomis, yra normalaus kūno sudėjimo, pati valgo, vaikšto ir yra nuosekliai lavinama.

„Nei viena šiuolaikinė gydymo įstaiga negali dirbti be medicinos socialinio darbuotojo. Neįsivaizduoju mūsų klinikos be medicinos socialinio darbuotojo, o šių pareigų – be Andželikos atliekamo darbo ir rūpesčio, pagarbos pacientams, jų artimiesiems bei kolegoms. Socialiniu darbuotoju gali būti žmogus, neabejingas aplinkai ir kitam žmogui. Tokia ir yra mūsų Andželika – rūpestinga, kaip mama visiems mūsų pacientams, atidi jų artimiesiems ir tikra draugė savo bendradarbiams“, – sakė LSMU MA Vaikų ligų klinikos vadovas, LR SAM gydytojas konsultantas-ekspertas ir UNICEF ekspertas prof. Rimantas Kėvalas, kurį šių metų liepos 6-ąją LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Džiuljeta Kulvietienė

Asmeninė nuotr.