Spausdinti

Tarptautinės autizmo dienos eisena

Tarptautinės autizmo dienos eisenaBalandžio 2-ąją asociacijos „Kitoks vaikas“ surengtame renginyje Kauno senamiestyje rinkosi būrys žmonių Tarptautinės autizmo dienos eisenai. Renginio tikslas – viešoji iniciatyva, kuria siekiama informuoti visuomenę apie egzistuojančią Lietuvoje pasaulinę problemą – autizmą. Apie autizmo spektro sutrikimą turinčių socialinę atskirtį, ankstyvosios diagnostikos ir kompleksinės pagalbos per paslaugas svarbą.

Praeiviai stebėjo būrį žmonių, nešinų gausybe mėlynų balionų, priekyje eisenos rikiavosi Kaniterapinės pagalbos centro nariai su savo augintiniais, už jų – Kauno senamiesčio draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai, Kauno vaikų abilitacijos centro bendruomenė (KVAC), Kovo 11-osios vidurinė mokykla ir kitos įstaigos, kuriose yra ugdomi kitokie vaikai, bei bendrojo lavinimo mokyklos ir darželiai, tolerantiški kitokiems vaikams. Linksmai nusiteikusią koloną lydėjo pasakų herojai. Rotušės aikštėje visus pasitiko renginio vedėja Mama Rokenrol (Laima Tamulytė), apie veiklas kalbėjo: Kaniterapinės pagalbos centro vadovė Iveta Šikšniuvienė, dailės studijos „Menų kambarys“ vadovė Žiedinė Duobaitė, Kauno vaikų abilitacijos centro laikinai einanti direktorės pareigas Raimonda Juknevičienė.

Šventės dalyviai vaišinosi arbata, obuoliais, dėliojo simbolinę dėlionę, glostė ir džiaugėsi šuniukų draugija, vaikai šoko, pūtė didelius muilo burbulus. Renginio pabaigoje Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Raimunda Žiulytė ir asociacijos „Kitoks vaikas“ vadovė Aušra Stauskienė padėkojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovams bei visiems rėmėjams ir dalyviams.

LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centras vykdo mokslinę ir edukacinę veiklą. Centre dirbančios Lijanos Ivanickienės teigimu, ypatingai svarbu buvo dalyvauti renginyje, stengiantis pritraukti kuo daugiau susijusių institucijų ir sėkmingai bendradarbiauti siekiant užsibrėžtų centro tikslų bei daugiau rezultatų kaniterapijoje.

Anot L. Ivanickienės, LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centro tarybos narės, Kaniterapinės pagalbos centro tarybos narės, ji su savo šunimis dažnai lankosi Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro Socialinių paslaugų žmonėms su proto negalia skyriuje, kur didžiausią poveikį šie užsiėmimai daro būtent asmenims, turintiems autizmo spektro raidos sutrikimus. Galima teigti, jog kaniterapijos, kaip alternatyviosios terapijos būdas, šiems asmenims yra labai reikalingas bei naudingas.Tarptautinės autizmo dienos eisena

Autizmo sutrikimąturinčių žmoniųdaugėja visame pasaulyje, todėl ši problema kasdien vis aktualesnė. Reikia šviesti, viešinti autizmo sutrikimo terapinio gydymo perspektyvas, kad sulauktume didesnio visuomenės pritarimo, tam tikrų institucijų dėmesio ir tiesiog kaskart prisimintume sergančiuosius.

LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centras kartu su Kaniterapinės pagalbos centru ir asociacija „Kitoks vaikas“ šiuo renginiu sustiprino pažintį ir jau vyksta pirmieji kaniterapiniai užsiėmimai.

Gerokai anksčiau L. Ivanickienė su savo augintinėmis niufaundlendėmis dalyvavo LSMU studentų atliktame moksliniame tyrime, pati asmeniškai pajuto savo šunų elgesio pokyčius ir tiriamųjų asmenų emocijas, džiugesį ir jaudulį. Dirbdama LSMU Lietuvoje žinoma šunų veisėja ir veislyno „Fantastiškos Lianos“ savininkė tobulina kaniterapijos praktiką, aprašo metodikas bei jų pritaikymo metodus, stebi šunų ankstyvą elgesio pasireiškimą, nuo pirmųjų vados dienų naudoja ankstyvąją neurologinę stimuliaciją bei selekcinį šuniuko parinkimą, tinkamą būtent kaniterapiniam darbui.

 

LSMU inf.