Spausdinti

LSMU EHEF studijų mugėje Delyje

LSMU EHEF studijų mugėje DelyjeES iniciatyva Indijos sostinėje Delyje vyko Europos aukštojo mokslo paroda „European Higher Education Fair India 2014“. Tarp daugelio Europos aukštojo mokslo institucijų šioje parodoje dalyvavo ir LSMU, atstovaujamas Tarptautinių ryšių ir studijų centro prodekano Alvido Šarlausko. Devynios aukštojo mokslo institucijos iš Lietuvos reprezentavo šalį jungtiniame stende „Study in Lithuania“.

Jau daug metų Indija yra patraukli šalis aukštojo mokslo institucijoms dėl daug jaunuolių, išvykstančių studijuoti į užsienio šalis. Daug Europos universitetų šiai rinkai teikia prioritetą. Per pastarąjį dešimtmetį pradėjus kilti Indijoje pragyvenimo lygiui patrauklumas dar labiau didėja. LSMU kol kas negali pasigirti itin dideliu studentų iš šios šalies skaičiumi (šiuo metu LSMU studijuoja 18 Indijos piliečių), nors mediko profesija čia labai vertinama ir siekiama. Lemiamos įtakos turi ir Lietuvos kaip šalies bei viso Baltijos šalių regiono žinomumas Indijoje. Retas studijomis mūsų Universitete besidomintis jaunuolis, paklaustas apie Lietuvos vietą žemėlapyje, galėjo ją bent apytikriai nurodyti. Būtina susirūpinti šalies ir regiono žinomumu tokiose šalyse kaip Indija, kad šios šalies jaunuoliams, priimantiems galutinį sprendimą dėl studijų vietos, nekiltų abejonių – Lietuva yra viena geriausių šalių siekiant studijuoti Europoje.

Siekiant didinti regiono žinomumą pirmą kartą Nacionalinių agentūrų iniciatyva trys Baltijos šalys dalyvavo jungtinėje iniciatyvoje „Study in Baltics Day“. Ši diena buvo organizuota vieną dieną prieš EHEF studijų parodą. Tai pirmasis toks vienos dienos renginys, į kurį buvo pakviesti studijų agentai, studentai ir visi, kurie domisi Baltijos šalių regionu. Renginys plačiai reklamuotas specialiai sukurtoje interneto svetainėje. „Study in Baltics Day“ nesulaukė didelio būsimų studentų skaičiaus. Tačiau joje buvo daug studijas Europos universitetuose siūlančių agentūrų, studijų konsultantų. Renginio dalyviams iš Baltijos šalių tai buvo palanki terpė ne tik reklamuoti savo studijas, bet ir gauti daug rinkodarai naudingos informacijos apie Indijos kultūrą, vietinės aukštojo mokslo rinkos dėsningumus, profesijų prestižą, galimas jaunuolių baimes vykstant studijuoti į tolimą šalį ir kt. Tai buvo puikus pasirengimas kitą dieną prasidedančiai parodai. Renginio pabaigoje dalyviai pasidalijo įspūdžiais ir aptarė „Study in Baltic Day“ dienos sėkmes ir nesėkmes bei tolesnes tokių renginių gaires. Vyravo vieninga nuomonė – tokios jungtinės iniciatyvos yra naudingos, nes didesnis regionas dažnai matomas labiau nei pavienė šalis, tarp šalių pasidalytos renginio išlaidos didina renginio efektyvumą, didėja renginio svarba siekiant pritraukti tikslines grupes.

 TRSC inf.