Spausdinti

Baltarusijos nefrologų vizitas Kauno klinikose

Baltarusijos nefrologų vizitas Kauno klinikoseBalandžio mėnesį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose apsilankė Bresto srities ligoninės atstovai. Su Kauno klinikų administracija svečiai aptarė tolesnio bendradarbiavimo aspektus ir pasirašė tai įtvirtinančią sutartį.

Susitikimą pradėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, sveikindamas svečius su ne vienus metus plėtojamu gražiu tarptautiniu nefrologų bendradarbiavimu. „Tarptautinis nefrologų trio – unikali nefrologų bendradarbiavimo ašis su centru Kauno klinikose“, – ligoninės vadovui antrino Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė.

„Mūsų dalyvavimas Pasaulinės nefrologų draugijos inicijuotoje „Inkstų seserų“ programoje nuo 1997 m. šiemet baigiasi, bet šios programos atrastos seserys nenori išsiskirti. Užsimezgė graži draugystė tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme“, – kolegų vizitu džiaugėsi prof. I. A. Bumblytė.Baltarusijos nefrologų vizitas Kauno klinikose

Dėl programos Kauno klinikų nefrologijos tarnyba greitai plėtojosi ir tapo didžiausiu ir moderniausiu nefrologijos centru Baltijos šalyse. Profesorė pasakojo, kad minėtosios „Inkstų seserų“ programos tikslas – pagerinti nefrologijos paslaugas Baltarusijoje, perteikti vakarietišką nefrologijos tarnybos modelį taip, kaip šį modelį Kauno nefrologai perėmė iš belgų.

Dabar Gento ir Kauno nefrologai važiuoja skaityti paskaitų į Brestą arba Minską (iki šiol surengtos jau 7 konferencijos, skaityta per 30 paskaitų), o Bresto ligoninės gydytojai ir slaugytojai stažuojasi Kaune arba Gente. Džiugu, kad „Inkstų seserų“ programa išsiplėtė už nefrologijos rėmų ir įtraukė kitas specialybes.

Vizito metu Bresto ligoninės atstovams pristatyta LSMU ligoninės veikla, prioritetinės kryptys, plėtra ir vieta nacionalinėje sveikatos sistemoje. Susitikimo su Kauno klinikų administracija metu aptarta ne tik nefrologijos raida Lietuvoje, bet ir transplantacijų galimybės bei jų iššūkiai abejose šalyse.

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį tarp Kauno klinikų ir Bresto srities ligoninės, generalinis direktorius prof. R. Jurkevičius pakvietė delegaciją apžiūrėti ligoninę. Ekskursija prasidėjo nuo Skubios pagalbos skyriaus, baigiamo įrengti Traumų ir skubios pagalbos centro, taip pat apžiūrėtas modernus Radiologinės diagnostikos centras bei kiti klinikiniai ligoninės padaliniai.

 

LSMU inf.