Spausdinti

Tai naudinga žinoti

Lietuvos virtuali biblioteka veikia Primo pagrindu. Prisijungti prie Primo galima registruotu vartotoju, naudojant tuos pačius identifikavimo kodus, kaip jungiantis prie LABT integralios bibliotekų sistemos Aleph. Primo yra vieno langelio principu veikianti lokalių išteklių (Lietuvos akademinių bibliotekų tinklo (LABT) knygos, žurnalai, straipsniai, daktaro disertacijos ir pan.) ir nutolusių išteklių (užsienio bibliotekų e. ištekliai, prenumeruojamos bazės ir pan.) paieškos ir pateikimo sistema. Skaitytojai, suradę ieškomą išteklių iš karto mato jo saugojimo vietas ir prieinamumą.

Lietuvos virtualioje bibliotekoje rasite informacinius išteklius, kurie suskirstyti į tris grupes:

  • Lietuvos akademinių ir mokslo institucijų bibliotekų ištekliai - 64 bibliotekų katalogų informacijos šaltiniai;
  • Prenumeruojamų duomenų bazės - prieiga prie 181 duomenų bazės, prenumeruojamos Lietuvos bibliotekų. Šios bazės suskirstytos į 31 išteklių, kurie pavadinti institucijų, prenumeruojančių duomenų bazes, vardais;
  • Kiti ištekliai - Primo Central katalogas, atviros prieigos duomenų bazės ir LIBIS suvestinis katalogas. Primo Central kataloge paieška vykdoma daug kartų greičiau, nei iš prenumeruojamų duomenų bazių. Primo Central kataloge yra sukaupta per 400 milijonų įrašų su nuorodomis į viso pasaulio mokslines publikacijas ir kitus išteklius.

Įdiegta nauja rezultatų praturtinimo galimybė – Rekomendacijos, kuri gali būti pateikta tiek iš Primo Central katalogo, tiek iš prenumeruojamų duomenų bazių. Rekomendacijos padės surasti populiariausią ir aktualiausią mokslinę informaciją, susijusią su rastąja.

Prisijungęs savo įprastu vartotojo vardu, kaip kad jungtųsi prie bibliotekos katalogo, vartotojas taip pat gali: pasirinkti einamojo ir būsimų seansų nustatymus; įkelti į e. lentyną paieškos rezultatus ir pateiktas užklausas; nustatyti automatinį naujienų siuntimą e. paštu; naudotis bibliotekos paslaugomis, pavyzdžiui, užsisakyti leidinius arba atšaukti jų užsakymą; priskirti žymes paieškos rezultatams ir komentuoti išteklius (kadangi žymes yra viešos, kiti vartotojai gali matyti Jūsų žymes ir jas naudoti); pareikšti savo nuomonę apie surastus rezultatus.

Detaliau su Lietuvos virtualia biblioteka susipažinsite ją bandydami.

LVB portale integruotos WEB 2.0 technologijos leidžia skaitytojui gauti RSS naujienas, rašyti komentarus, reitinguoti šaltinius, priskirti žymes bibliotekų kataloguose, internete ir duomenų bazėse surastiems šaltiniams.

Informacinio raštingumo interneto svetainė - VU bibliotekos Informacinio raštingumo interneto svetainėje pateikiama viskas, kas svarbiausia apie informaciją bei jos atranką, paiešką, vertinimą, todėl tai puikus pagalbininkas visiems besimokantiems ir studijuojantiems. Interneto svetainę sudaro šeši pagrindiniai moduliai apie informacijos radimą ir efektyvų valdymą: temos suvokimas, informacijos šaltiniai, informacijos paieška, atranka ir vertinimas, informacijos įsisavinimas ir paskutinis modulis – būk etiškas! Studijuojantys čia ras atsakymus į jiems aktualius klausimus - kur ir kaip ieškoti mokslinės informacijos mokslo darbams, paskaitoms ar seminarams, kuriuos šaltinius patartina rinktis, ką daryti, jei nesupranti savo temos ir pan.

Anglų - lietuvių mašininio vertimo sistema - internetinės informacijos vertimo priemonė (TWS 1.0). Sistema verčia įvairaus formato tekstus iš anglų į lietuvių kalbą. Registruotiems vartotojams suteikiamos papildomos galimybės ( versti panaudojant įvairius nustatymus ).

Springer, Humana Press ir Steinkopff leidyklų 2005 - 2008 m. išleistas 898 knygas galite skaityti bibliotekos multimedijos klasėje iš kompaktinių diskų arba internete iš bibliotekos serverio (LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinkle). Tai monografijos, mokslo darbai, mokslo rinkiniai, informaciniai leidiniai. Studentus ir dėstytojus galėtų sudominti apie 80 pavadinimų įvairių medicinos sričių vadovėlių bei atlasų. Jums tereikia susirasti norimą knygą bibliotekos e.kataloge ALEPH ir pasirinkti, kur ją skaitysite. Paiešką geriausiai atlikti pagal leidėją, knygos pavadinimą arba autorių, atitinkamai paieškos lauku pasirenkant "Leidėjas", "Antraštė/serija" arba "Autorius (asmuo ar kolektyvas)". Paieškos pavyzdys.

Medicininės informacijos sistema iMED - tai kasdien atnaujinama svetainė, kurioje pateikiama naujausia ir aktualiausia medicininė informacija gydytojams, farmacininkams ir kitiems sveikatos priežiūros darbuotojams. Sistemą sudaro 4 pagrindinės dalys: e-Vaistai, e-Kainynas, e-Gydymas, e-Laboratorija. Nauji iMED sistemos vartotojai gali užsiregistruoti informacinėje sistemoje iMED ir naudotis visa informacija tik 10 dienų nuo registracijos patvirtinimo. Norėdami toliau naudotis visa iMED informacija, turite sumokėti nustatyto dydžio mokestį (priklausomai nuo užsakytos paslaugos termino).

Medpedia - viešoji medicinos enciklopedija internete. Duomenis teikia specialistai iš Harvardo, Stenfordo, Berklio bei kt. universitetų. Informacija gali būti naudinga tiek medicinos profesionalams, tiek pacientams.

Scientific Journals International (SJI). Tai recenzuojamų žurnalų katalogas, kuriame įvairių temų atviros prieigos žurnalai.

Google Scholar paieškos sistema suteikia galimybę atlikti išsamią mokslinės literatūros paiešką pagal įvairias disciplinas ir informacijos išteklius. Paieškos rezultatas - recenzuojami darbai, tezės, knygos, straipsniai ar santraukos, informacija iš akademinės literatūros leidėjų, profesinių draugijų, preprintų saugyklų, universitetų ir kt. mokslinių organizacijų. Gautus rezultatus paieškos sistema surūšiuoja pagal relevantiškumą (nuo geriausiai atitinkančių užklausą). Prie rastų straipsnių pateikiama informacija apie jų citavimą. Jeigu jus dominantis straipsnis yra prenumeruojamose duomenų bazėse, tai bus prašoma vartotojo vardo ir slaptažodžio.

Calenda Le calendrier des sciences sociales : annonces de séminaires, journées d'études, colloques et appels à contribution http://calenda.org/images/calenda.png http://calenda.org/ Calenda calenda@revues.org 0.2 <ca:nb_results>0 <ca:total_results>0 2013-03-05T23:17:00+01:00 You must be authenticated to access the API