Spausdinti

Naujienų archyvas

2012 03 01

Iki 2012 m. vasario 29 d. testuojama ISPG Collection - biomedicinos ir gyvybės mokslų visateksčių žurnalų kolekcija. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Testuojamų žurnalų sąrašas.

2012 01 02

Iki 2011 gruodžio 31 d. testuojame Future Science Group el.žurnalų kolekcijas:

Expert Reviews - ekspertų apžvalgų žurnalai pateikia objektyvią informaciją apie pažangiausias sveikatos priežiūros kryptis ir tendencijas, geriausią klinikinę praktiką ir pažangiausius terapinius metodus.

Future Medicine medicinos žurnalai pateikia objektyvią ir patikimą informaciją apie naujausias tyrimų kryptis ir pažangą molekulinės ir klinikinės medicinos klausimais. Taip pat pradeda teikti ir informaciją apie naujausias medicinos e.knygas. E.knygų testavimas bus pradėtas nuo š.m. gruodžio mėn., tad sekite bibliotekos ir informacijos centro informaciją.

Future Science mokslo žurnalai pateikia vertingus mokslinių tyrimų komentarus ir jų analizę žmogaus gyvenimo, visuomenės ir ją supančios aplinkos harmonijos ir  kt. klausimais. Daugiau...

Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 31 d. testuojama Best Practice duomenų bazė. DB pateikiama patikima, nuolat atnaujinama mokslinė informacija (tyrimų rezultatai, ekspertų nuomonės)  klinikiniams tyrimams bei  klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), padedanti rasti teisingus atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti geriausius ir tinkamiausius  gydymo būdus . Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN. Pagalba studentams, medikams.

Iki 2011 m. gruodžio 31 d. suteikta prieiga prie naujų EBSCO duomenų bazių: Art&Architecture Source, English Language Learner ReferenceCenter, Entrepreneurial Studies Source, Small Business Reference Center. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 24 d. testuojama Thieme Clinical Collections. Duomenų bazėje el. knygos klinikinės medicinos tematika. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 18 d. testuojama ISPG Collection - biomedicinos ir gyvybės mokslų visateksčių žurnalų kolekcija. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Testuojamų žurnalų sąrašas.

BMJ medicinos testų konkursas: "Laimėk iPad sau, laimėk 8000 litų savo medicinos mokyklai..." Konkursas: http://www.practicemakesperfect.lt .

2011 12 12

Iki 2011 m. gruodžio 10 d. testuojama Elsevier Textbooks - el. vadovėlių kolekcija medicinos, farmacijos, slaugos, odontologijos, chirurgijos, oftalmologijos, fizioterapijos, rentgenologijos, podiatrijos, kinų alternatyviosios medicinos, veterinarijos ir kt. temomis. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 10 d. testuojama Sage Research Methods Online duomenų bazė. Tai duomenų bazė produktyvių mokslinių tyrimų projektų kūrimui, optimizavimui ir panaudojimui, metodų, sąvokų analizei, modelių elementų, tikslinių grupių analizei ir kt. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN. Pagalba.

Iki 2011 m. gruodžio 3 d. testuojama Future Science Group el. knygų kolekcija ( Human papillomavirus vaccines, Novel immunologic adjuvants, Advances in neuroendocrine tumor management, Primary Care Management of Community-Acquired Pneumonia,  Current & Emerging Diagnostics, Therapeutics & Vaccines for Tuberculosis). Apie pasikeitimus informuosime. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

2011 11 28

Iki 2011 m. lapkričio 25 d. testuojame  EBSCO el. knygų kolekciją. Suteikta nemoka prieiga prie dalies el. knygų ir audio knygų.

2011 10 07

Iki 2011 m. spalio 6 d. testuojama HEPSEU duomenų bazė (Higher Education Programmes & Scholarships in European Countries). Tai svarbus informacijos šaltinis studentams, dėstytojams, mokslininkams, pateikiantis daugiau nei 100 000 aukštojo mokslo bakalauro, magistro, doktorantūros studijų programų, informaciją apie stipendijų ir dotacijų suteikimą dalyvavimui šiose programose. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų ir per VPN. Prieiga su slaptažodžiu (el.paštu ir tel. 327222 (viet.5309)).

2011 07 10

Iki 2011 m. liepos 3 d. testuojama Oxford Handbooks Online DB. Tai visateksčiai vadovėliai iš prestižinės Oxford Handbooks serijos (verslas ir vadyba, politikos mokslai, religija, filosofija). Prieiga iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų. Pagalba.

Iki 2011 m. birželio 18 d. testuojama bibliografinių nuorodų tvarkymo programa - EndNote Web. Programa suteikia galimybę importuoti, redaguoti ir tvarkyti bibliografinius duomenis iš duomenų bazių ir kitų elektroninių šaltinių, sudaryti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo standartus, išsaugoti nuorodas į visateksčius straipsnius internete, dalintis nuorodomis su kitais programos vartotojais ir kt. Registruotis būtina iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų. Registruotas vartotojas programa gali naudotis iš bet kurio kompiuterio. Pagalba.

Iki 2011 m. birželio 3 d. testuojama Taylor & Francis leidyklos el. knygų duomenų baze, kurioje elektroninės knygos fizinių ir technologijos mokslų, biomedicinos mokslų, gyvybės mokslų ir sveikatos apsaugos, žemės ūkio mokslų, aplinkosaugos mokslų, socialinių mokslų, viešosios politikos ir administravimo bei kt. temomis. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų.

2011 05 01

Iki 2011 m. balandžio 30 d. testuojamos Wiley Library Online duomenų bazės knygos. Knygų pakete pateikiama 100 pavadinimų chemijos, ekonomikos, gyvybės mokslų, medicinos, matematikos bei kitų mokslo sričių knygos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN. Testuojamų knygų sąrašas.

Iki 2011 m. balandžio 30 d. testuojama IVIS. Tai visatekstė universalaus turinio el. duomenų bazė istorijos, filosofijos, psichologijos, medicinos bei kt. temomis, Rusijos, NVS šalių, R. Europos bei Azijos šalių el. periodika, naujienos bei aktualijos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN.

Iki 2011 m. balandžio 29 d. testuojama STATRef. Tai visatekstė universalaus turinio klinikiniais įrodymais pagrįstos medicinos (EBM) duomenų bazė, kurioje medicinos naujienos, žurnalai, konferencijų medžiaga, vadovėliai, nuotraukos bei iliustracijos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN. Daugiau (anglų klb.)

Iki 2011 m. balandžio 21 d. testuojama Criminal Justice Abstracts with Full Text (per EBSCO). Tai bibliografinė ir visatekstė duomenų bazė, apimanti baudžiamosios teisės ir proceso, kriminologijos bei tarpdisciplininių mokslų tematiką. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN.

Iki 2011 m. balandžio 1 d. testuojama University Library Online. Duomenų bazėje daugiau kaip 20 tūkst. el. knygų, vadovėlių, žodynų literatūros, istorijos, filosofijos, socialinių mokslų, kultūros, meno ir religijos tematika. Duomenų bazėje taip pat galima rasti žemėlapių, iliustracijų bei kitos naudingos informacijos tiems, kurie domisi rusų kultūra, politika bei ekonomika.Visi dokumentai yra rusų kalba. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Daugiau (rusu klb.).

Iki 2011 m. balandžio 1 d. testuojama Integrum. Tai viena didžiausių el. dokumentų duomenų bazių rusų kalba. Ji formuojama daugiau kaip 5000 informacijos ištekliu pagrindu. Duomenų bazėje visateksčiai centrinių ir regioninių masinės informacijos priemonių straipsniai, statistiniai duomenys ir apžvalgos, teisės aktai ir dekretai bei kt. DB naudotis nuoroda "Prieiga be registracijos". Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 20 d. testuojama Oxford Medicine Online duomenų bazė. Tai biomedicinos ir slaugos mokslų sričių visateksčiai vadovėliai. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Mums prieinami vadovėliai.

Iki 2011 m. kovo 11 d. testuojama BioOne duomenų bazė. Visatekstėje DB mokslinė informacija biologijos, ekologijos ir aplinkotyros temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 1 d. testuojamos EBSCO Publishing duomenų bazės: Social Work Abstracts, Social Sciences Abstracts, Criminal Justice Abstracts , National Criminal Justice Reference Service Abstracts Database, Abstracts in Social Gerontology, Family Studies Abstracts, Race Relations Abstracts, Urban Studies Abstracts, Violence & Abuse Abstracts, Communication Abstracts. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 1 d. testuojamos Expert Reviews, Future Medicine, Future Science duomenų bazės. Duomenų bazėse visateksčiai žurnalai medicinos bei perspektyvių tarpdisciplinių mokslų tyrimų, mokslinių tyrimų plėtros tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. vasario 21 d. testuojama Datamonitor 360 duomenų bazė. Duomenų bazėje ataskaitos, rinkos analizės, prognozės, marketingo statistikos duomenys iš leidyklos Business Insights (Consumer Goods, Finance) kolekcijų. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2011 01 03

Iki 2010 m. gruodžio 31 d. testuojamas bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo įrankis - RefWorks. Sistemoje pasirinkti skirtuką "Login" ir užsiregistruoti. Registruotis būtina iš LSMU ar Kauno klinikų kompiuterių tinklų, turint slaptažodį įrankiu galima naudotis iš bet kurio kompiuterio. Plačiau apie šį bibliografinį įrankį.

Iki 2010 m. gruodžio 31 d. galima prieiga prie recenzuojamų CIG Media Group (Cancer Information Group) žurnalų: Clinical Breast Cancer, Clinical Lung Cancer, Clinical Colorectal Cancer, Clinical Lymphoma, Myeloma, Leukemia, Clinical Ovarian Cancer . Priega iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Suteikta galimybė laikinai pasinaudoti mokslinių pranešimų baze - The Biomedical & Life Sciences Collection. Duomenų bazėje įžymių mokslininkų paskaitos įvairiais biomedicinos bei tarpdisciplinių mokslų klausimais. Prieiga su slaptažodžiu. Daugiau...

Galima priega prie ASM Online Journals DB. Duomenų bazėje visateksčiai Amerikos mikrobiologijos draugijos žurnalai. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie European Views of the Americas (per EBSCO). Tai bibliografinių duomenų bazė, kurioje sukaupta virš 32 tūkst. įrašų apie leidinius, publikuotus Europoje iki 1750 m., Amerikos tematika.

Prieiga prie Cambridge Journals Online DB. Duomenų bazėje virš 250 visateksčių referuojamų žurnalų socialinių, humanitarinių, biomedicinos mokslų tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 11 01

Iki 2010 m. spalio 31 d. galima prieiga prie Thieme E-Book Library. Pateikiami vadovėliai ir atlasai, apimantys pagrindines klinikinės ir teorinės medicinos studijų disciplinas (sąraše susirasti vadovėlį ar atlasą, naudotis visatekste nuoroda - "Read It"). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie e-Duke Journals Scholarly Collection DB. Duomenų bazėje virš 30 socialinių ir humanitarinių mokslo sričių elektroninių žurnalų. Prieiga galima tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 08 08

Iki 2010 08 05 d. galima prieiga prie ExPub. Duomenų bazėje pateikiama informacija apie chemines medžiagas bei preparatus, cheminių medžiagų poveikį žmogui bei aplinkai (rizikos poveikio vertinimai, rekomendacijos bei kt.) iš daugiau nei 100 visateksčių šaltinių. DB skirta toksikologams, pramonės higienistams, darbuotojų saugos ir sveikatos, rizikos vertinimo specialistams, aplinkos apsaugos specialistams. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie MarketLine duomenų bazėje rasite įvairių šalių pramonės ir prekybos kompanijų apžvalgas, analizes, taip pat makroekonominius, socialinius, demografinius ir pramonės statistinius rodiklius.

Galima prieiga prie Business Insights. Tai strateginio valdymo ataskaitų biblioteka. Kiekviena apžvalga pagrįsta unikaliais rinkos tyrimais ir pateikia detalizuotą stambiausių rinkų analizę: nagrinėja rinkų dinamiką, vartotojams pateikia rinkų dydžio, augimo bei struktūros prognozes vartotojų, sveikatos priežiūros, energetikos, technologijų ir finansinių paslaugų sektoriuose. Business Insights sveikatos priežiūros ir farmacijos vadybos ataskaitų paketas pateikia ataskaitas tiek gydymo (onkologijos, kardiologijos, neurologijos, pulmonologijos, endokrinologijos ir kt.), tiek strateginiais klausimais rinkodaros, prekių ženklų ir pan. farmacijos srityje. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų su slaptažodžiu ( tel. 327222 / 5309).

Pastaba: prisijungti su slaptažodžiu, tinklalapyje aktyvuoti oranžinės spalvos nuorodą - "Access interactive reports", sąraše "List reports by industry" pažymėti "All". Mums prieinamos žaliu simboliu pažymėtos ataskaitos.

2010 07 01

Galima prieiga prie IMechE. Tai mechanikos inžinerijos DB, apimanti 18 visateksčių žurnalų bei IMechE Proceedings Archive (1847-1996). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 06 15

Iki 2010 06 07 d. galima prieiga prie Oxford Medical Handbooks Online (12 visateksčių vadovėlių). Tai kokybiška informacija apie ligas bei gydymo būdus. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 31

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Bibliographies Online. Tai kokybiškai paruoštas socialinių bei humanitarinių mokslų informacijos šaltinių (straipsniai, knygos ar atskiros jų dalys, archyvai, svetainės bei kt.) paieškos įrankis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Handbooks Online. Tai 72 visateksčiai vadovėliai iš prestižinės Oxford Handbooks serijos (verslas ir vadyba, filosofija, politiniai mokslai ir religija). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Textbook of Medicine - įvairių vidaus ligų specialybių gydytojams - praktikams skirto mokslinio klinikinės praktikos vadovėlio Oxford Textbook of Medicine 5-ojo leidimo visatekstė elektroninė versija. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. 2010 05 30

Iki 2010 05 30 d. galima prieiga prie  MarketLine. Tai daugiaprofilinė rinkų tyrimo informacijos duomenų bazė, teikianti išsamią ir unikalią įvairių rinkos rodiklių informaciją iš daugiau nei 31000 bendrovių, daugiau nei 3000 pramonės sričių ir iš daugiau nei 200 šalių bei stambių pramonės sektorių. Pateikiama operatyvi rinkų tyrimo informacija, duomenų bazė atnaujinama kasdien. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 15

Priega prie WHO Medicines Quality Assurance, The International Pharmacopoeia, Anti-counterfeiting, IMPACT.

Science Online. Science yra nuo 1880 m. AAAS (American Association for the Advancement of Science - Amerikos asociacija mokslo pažangai) leidžiamas ir pasaulyje vertinamas žurnalas, pateikiantis informaciją apie originalius mokslinius tyrimus, pasaulines mokslo naujienas bei mokslininkų vertinimus ir komentarus biochemijos, matematikos, inžinerijos, fizikos ir kt. temomis. Visateksčių straipsnių Science žurnalo archyvas - nuo 1997 m. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 15 d. galima prieiga prie BBC Monitoring Library DB. Tai aktuali politinė bei ekonominė informacija iš 150 šalių, formuojanti politinių - administracinių bei socialinių - ekonominių institucijų santykius bei sąveikas. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 15 d. galima prieiga prie Inderscience Publishers Journal DB. Visatekstė informacija iš 302 žurnalų vadybos, verslo valdymo, aplinkos apsaugos, naujų technologijų projektavimo bei panaudojimo specifinėse gamybos srityse socialinėmis, ekonominėmis bei ekologinėmis temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 11 d. galima priega prie Scitechnetbase elektroninių knygų. DB knygos biomedicinos bei tarpdisciplininių, gamtos ir socialinių mokslų tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 01

Iki 2010 04 31 d. prieiga prie University of California Press žurnalų kolekcijos. Visatekstė informacija iš 36 žurnalų humanitarinių bei socialinių mokslų temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

MRDB - Lietuvos gyventojų mirtingumo rodiklių duomenų bazė. Pateikiami mirtingumo rodikliai 60-čiai pagrindinių mirties priežasčių rajonų, miestų bei apskričių lygmenyse. Suarchyvuotus duomenų bazės failus reikia parsisiųsti į savo kompiuterį. Išarchyvavus paleidžiamas vykdomasis failas MRDB.exe. Pasirenkami norimi rodikliai, rajonai ir metai, po to - duomenų vaizdavimo būdas: žemėlapis, diagramos ar lentelės.

Galima prieiga prie Amerikos neurochirurgų asociacijos (American Association of Neurosurgeons) visateksčių žurnalų: Journal of neurosurgery, Journal of neurosurgery: Spine, Journal of neurosurgery: Pediatrics, Neurosurgical Focus. Juose rasite klinikinius straipsnius, laboratorinių tyrimų duomenis, atvejų aprašymus, informaciją apie naujus chirurgijos metodus, prietaisus, diagnostikos ir gydymo naujoves, kt. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 02 08

PsycARTICLES (per EBSCO Publishing) - visateksčiai moksliniai straipsniai bendrosios, taikomosios (darbo, sporto, valdymo bei kt.), specialiosios, klinikinės psichologijos klausimais iš 70 žurnalų. Prieiga iš Bibliotekos ir informacijos centro bei Psichiatrijos, Reabilitacijos klinikų, Slaugos ir rūpybos, Filosofijos ir socialinių mokslų, Profilaktinės medicinos katedrų kompiuterių.

Priega  per EBSCO Publishing prie naujų savo duomenų bazių: Arts & Architecture Complete, Historical Abstracts with Full Text, America: History & Life with Full Text.

Prieiga prie Sage Publications Online. Visateksčiai SAGE Publications leidyklos verslo, humanitarinių, socialinių mokslų, mokslo, techniklos ir medicinos žurnalai.

Prieiga prie EBSCO Influenza Portal. Tai nemokama, daugiakalbė, pastoviai atnaujinama aktualia informacija, įrodymais pagrįsta klinikinės medicinos DB, pateikianti daugiau nei 50 temų apie pandeminį gripą. Skirta tiek klinicistams, tiek pacientams.

2009 12 21

Lietuvos virtuali biblioteka veikia Primo pagrindu. Prisijungti prie Primo galima registruotu vartotoju, naudojant tuos pačius identifikavimo kodus, kaip jungiantis prie LABT integralios bibliotekų sistemos Aleph. Primo yra vieno langelio principu veikianti lokalių išteklių (Lietuvos akademinių bibliotekų tinklo (LABT) knygos, žurnalai, straipsniai, daktaro disertacijos ir pan.) ir nutolusių išteklių (užsienio bibliotekų e. ištekliai, prenumeruojamos bazės ir pan.) paieškos ir pateikimo sistema. Skaitytojai, suradę ieškomą išteklių iš karto mato jo saugojimo vietas ir prieinamumą.
LVB portale integruotos WEB 2.0 technologijos leidžia skaitytojui gauti RSS naujienas, rašyti komentarus, reitinguoti šaltinius, priskirti žymes bibliotekų kataloguose, internete ir duomenų bazėse surastiems šaltiniams.

2009 12 18

Iki 2009 m. gruodžio 18 d. testuojame SpringerImages DB. Springer Images duomenų bazė pateikia vartotojams daugiau nei 1,2 mln. mokslo, technikos ir medicinos sričių vaizdų – nuotraukų, diagramų, grafikų, histogramų, iliustracijų, lentelių, kt. Atkreipkite į prie kiekvieno vaizdo nurodytas jo naudojimosi licencines sąlygas ir nepažeiskite jų. Vertinga šioje duomenų bazėje ir tai, kad kiekvienas vaizdas pateikiamas iš tam tikro informacijos šaltinio, kurį galėsite skaityti bei išsisaugoti kaip pilnatekstį dokumentą. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2009 11 30

Iki 2009 m. lapkričio 30 d. testuojame žurnalo The Journal of Bone and Joint Surgery DB.

2009 10 30

Nuo spalio 1 iki 30 d. per EBSCO sąsają turime nemokamą prieigą prie Central & Eastern European Academic Source DB. Duomenų bazė apima visus Centrinės ir Rytų Europos šalių vystymosi aspektus. Joje daugiau kaip 375 viso teksto leidiniai iš ekonomikos, istorijos, teisės, bibliotekininkystės, informacijos, literatūros ir kitų mokslo sričių.

2009 10 23

2009 m. spalio 19 - 23 d. yra paskelbta atviros prieigos savaitė. Jos metu visame pasaulyje vyksta renginiai skirti atviros prieigos iniciatyvai populiarinti. Apie atvirai prieigai skirtus renginius visame pasaulyje plačiau skaitykite adresu: http://www.openaccessweek.org.
Atviros prieigos vystymasis suteikia galimybę skleisti tyrimų rezultatus, užtikrinant jų matomumą pasaulyje bei suteikti akademinės bendruomenės nariams geresnę prieigą prie pasaulio mokslinių išteklių. Mokslinių publikacijų atvira prieiga yra užtikrinama per atviros prieigos žurnalus, archyvus bei talpyklas. Daugiau informacijos apie atvirą prieigą pasaulyje ir Lietuvoje rasite adresu: http://www.lmba.lt/OA/liet/oa.htm .

2009 10 01

Iki 2009 m. spalio 1d.  testuojama žurnalo The Scientist DB. Žurnale nuolat atnaujinama informacija apie įvairius tarpdisciplinius gamtos mokslų tyrimus.

2009 06 15

Iki 2009 06 15 galima prieiga prie Informa Pharmaceutical Science žurnalų. Informacija, ekspertų patarimai vaistų tyrimų, vaistų rinkos tyrimų, vaistų veikliųjų medžiagų, toksikologijos ir kt. klausimais. Žurnalų sąrašas. Priega iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2009 06 11

SAM primena: 6-asis gripo pandemijos grėsmės lygis.

2009 05 13

TheLancet.com A H1N1 (kiaulių gripo) informacijos centras. Ekspertų patarimai ligos profilaktikos, diagnostikos, gydymo, sveikos gyvensenos klausimais.

2009 05 05

EBSCO Publishing ir DynaMed suteikia nemokamą prieigą prie temos „Influenza A (H1N1)“, kurios informacija gali būti naudinga tiek medicinos profesionalams, tiek visiems besidomintiems. Rasite ne tik bendrąją informaciją apie šio tipo gripą, bet ir naujausias rekomendacijas galimų susirgimų kiaulių gripu bei panašių į šį gripą susirgimų išaiškinumui ir stebėjimui, diagnozavimui ir  pacientų gydymui.

2009 04 28

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) informuoja apie reikšmingai padidėjusią kiaulių gripo protrūkio riziką (angliškai, prancūziškai, vokiškai, rusiškai). Informacija apie pandeminį gripą.

2009 04 21

Pradėjo veikti Pasaulinė skaitmeninė biblioteka (Worl Digital Library). Ji prieinama septyniomis kalbomis: arabų, kinų, anglų, prancūzų, portugalų, rusų, ispanų. Projekte dalyvauja daugelio šalių nacionalinės bibliotekos. Bibliotekos uždavinys - kuo plačiau ir nemokamai pristatyti pasaulio kultūrinį paveldą: nuo knygų, muzikinių įrašų iki brėžinių.

2009 04 20

Prieiga prie naujų MD Consult  e. knygų kolekcijų.

2009 04 01

Testuojama nauja DB - Clinical Pharmacology Online (Clinical Pharmacology and ToxEd).

2008 11 20

Europos internetinė įvairialypės informacijos biblioteka "Europeana". Svetainėje daugiau kaip 2 mln. knygų, žemėlapių, fotografijų, archyvinių dokumentų iš 27 ES valstybių narių nacionalinių bibliotekų ir kultūros įstaigų.

2008 11 19  Skaitytojų dėmesiui!

KMU rektorato nutarimu (2008m. lapkričio 10 d. Nr.16-1) keičiasi baudos dydis už pavėluotą knygų grąžinimą. Kiekvienam egzemplioriui vietoje 0,15 Lt bus skaičiuojama 0,50 Lt delspinigių už vieną dieną.

2008 11 05  Naujos e. knygos!

Springer, Humana Press ir Steinkopff leidyklų 2005-2008 m. išleistas  898 knygas galite skaityti bibliotekos multimedijos klasėje iš kompaktinių  diskų arba internete iš bibliotekos serverio (LSMU ir KK kompiuterių tinkle). Tai monografijos, mokslo darbai, mokslo rinkiniai, informaciniai leidiniai. Studentus ir dėstytojus galėtų sudominti apie 80 pavadinimų įvairių medicinos sričių vadovėlių bei atlasų. Jums tereikia susirasti norimą knygą bibliotekos e.kataloge ALEPH ir pasirinkti, kur ją skaitysite.
Paiešką geriausiai atlikti pagal leidėją, knygos pavadinimą arba autorių, atitinkamai paieškos lauku pasirenkant “Leidėjas”, “Antraštė/serija” arba “Autorius(asmuo ar kolektyvas)”. Paieškos pavyzdys.