Spausdinti

Pirmakursiams

 
 

 

Sveiki! Jus sutinka LSMU Biblioteka ir informacijos centras...

 

LSMU Bibliotekos ir informacijos centro struktūra
 
Saugykla. 
 
I a. Informacijos postas. Knygų grąžinimas. Daiktų saugojimo spintelės. Kavinė. Dokumentų komplektavimo ir saugojimo, informacinių sistemų skyriai (3D spausdinimas). Bibliografai. Lankytojų aptarnavimo skyrius. 
 
II a. Vadovėlių ir fundamentaliųjų biomedicinos mokslų  skaityklos. Išankstinių užsakymų išdavimas. Knygų išdavimo savitarnos terminalai. Įmokų už mokamas paslaugas ir delspinigių priėmimas. Naujų knygų ekspozicijos. Informaciniai leidiniai, laikraščiai. Kopijavimo, skenavimo sistema. Anatominiai modeliai (mokymosi priemonės). PSO leidiniai.
 
III a. Prof. J. Kupčinsko skaitykla. Administracija. Informacijos paslaugų skyrius (TBA, informacijos paieška med. duomenų bazėse, elektroninių tezių ir disertacijų talpinimas į ETD informacinę sistemą). Auditorijos. Seminarų salė (40 vietų). Konferencijų salė (72 vietos). Grupinio mokymosi patalpos.
Knygos klinikinės medicinos ir susijusių mokslų temomis, žurnalai. Skolinama kompiuterinė įranga.
 
IV a. Skaitykla. Kompiuterių salė (56 vietos). Grupinio mokymosi patalpos. Multimedijos klasė (8 vietos). Mokymų klasė (12 vietų). Dokumentų įrišimas. Spausdinimo sistema (nespalvotai, spalvotai). Specialiosios mokymo priemonės. Kortelių pardavimo aparatas*
Senos knygos, knygos socialinių, humanitarinių, fizinių mokslų temomis, kompaktinių diskų kolekcija klinikinės medicinos ir fundamentaliųjų biomedicinos mokslų temomis, informaciniai leidiniai, įranga studentams, turintiems specialiųjų poreikių.
 
* Už kopijavimą ir spausdinimą atsiskaitoma bendrąja mokėjimo  kortele, kurią reikia nusipirkti iš kortelių pardavimo aparato. Mokėjimo kortelės kaina -  3 €. Kortelių pardavimo aparatas priima  tik 10, 20, 50 euro ct, 1 € ir 2 € monetas. Bibliotekos ir informacijos centro darbuotojai pinigų keitimo funkcijų nevykdo, tokio nominalo monetomis pasirūpina patys skaitytojai.

Už visas kitas mokamas  paslaugas atsiskaitoma II a. esančioje kasoje grynaisiais pinigais arba pervedimu. Paslaugą atliekantis darbuotojas suteikia pilną informaciją apie atsiskaitymą.

 

Veterinarijos akademijos biblioteka (Tilžės g. 18)
 

 
 
LSMU Bibliotekos ir informacijos centro paslaugos
 
Knygų skolinimas
Išankstinis leidinių rezervavimas
Nuotolinė prieiga per LSMU bibliotekos virtualų tinklą (VPN) ar EZproxy
Belaidis internetas
Priemonių, skirtų darbui su kompiuteriu, skolinimas (ausinės, iPad, SPSS ir kt.)
Skenavimas
Kopijavimas, spausdinimas*
3D spausdinimas*
Stendinių pranešimų maketavimas ir spausdinimas*
Dokumentų įrišimas*
Specializuotos paslaugos neįgaliesiems
Grupinio mokymosi patalpų rezervavimas
Straipsnių užsakymas iš užsienio informacijos tarnybų*
Informacijos paieška med. duomenų bazėse*
Elektroninių tezių ir disertacijų talpinimas į ETD informacinę sistemą
Elektroninių leidinių talpinimas į eLABa
Publikacijų sąrašų spausdinimas*
Mokymai
 
* mokama paslauga
 
 

 

 

Pirmoji jūsų kelionės stotelė - informacijos postas. Čia galite trumpam sustoti ir sužinoti, ką ir kur galite rasti šiame pastate, išsklaidyti savo abejones ar įsitikinti, kad čia yra kaip tik tai, ko jūs ir tikėjotės. Informacijos poste dirbantis bibliotekos darbuotojas yra pirmasis pagalbininkas jūsų kelionės pradžioje į prasidedančią žinių ir mokslo žemę, tad visada ir visko KLAUSKITE bibliotekininko. Jis gali jus nukreipti į reikiamo aukšto skaityklą, kompiuterių ar mokymo klasę, patikrinti ar jus dominantis dokumentas yra bibliotekos fonduose, papasakoti apie bibliotekoje teikiamas paslaugas bei įvardinti jas teikiančius specialistus ir t. t.

 

pagrinde.jpg (376x240, 305x230)pirmakurs.jpg (376x240, 343x240)

 

Virš informacijos posto kabančioje informacijos lentoje jūs galite perskaityti labai trumpą visų keturių aukštų informaciją. Analogiškos informacijos lentos yra prie visų aukštų lankytojų aptarnavimo postų.

Bet galite ir visai aplenkti šią stotelę, jeigu nuspręsite viską sužinoti patys ir patirti džiuginantį atradimo jausmą. O kol kas stabtelėkite, išgerkite kavos, nes puodeliui kavos su geru draugu visada turėtumėte surasti laiko, be to, tai malonu ir naudinga, jeigu jau ruošiatės ilgam ir intensyviam darbui prie knygų ar kompiuterio.

Pirmame aukšte galite atlikti tikrai svarbų darbą - grąžinti pasiskolintas knygas! Dokumentų čia neprireiks - knygų grąžinimo aparatas nuskaito knygos lipdėje užfiksuotą informaciją apie knygą paėmusį skaitytoją.

Pirmame aukšte Dokumentų komplektavimo ir saugojimo skyrius, Informacinių sistemų skyrius. Taip pat pirmame aukšte dirbantys bibliografai pagelbės jūsų nuveiktų darbų baruose, jų rankose - profesionalus jūsų publikacijų sąrašų parengimas. Publikacijos moksliniuose leidiniuose, bendraautorystė ruošiant vadovėlius, mokomoji medžiaga, konferencijų pranešimai – visa tai bus kruopščiai suvesta į LSMU darbuotojų publikacijų duomenų bazę (PDB).

 

toliauimage_preview.jpg (376x240, 283x212)toliau2_preview.jpg (376x240, 283x210)

 

Bet jeigu jūs atėjote rimtai nusiteikę mokytis, tobulėti, puiku, tuomet susikaupkite ir ...pirmyn, į antrąjį aukštą! Nepatingėkite pakilti centriniais bibliotekos laiptais, nors jūsų paslaugoms skirta ir kairioji šoninė laiptinė, ir liftas, pro kurio stiklines sienas galėsite pasigrožėti taip greitai pasiekiamomis medžių viršūnėmis ir raudonuojančiais klinikų viršutiniais aukštais, o ir iš vidaus pamatysite visus bibliotekos aukštus vienu metu. Tai suteiks jums erdvės pojūtį, ir sėdint prie knygų dažnai norėsis pakelti akis ir dar kartą nukreipti žvilgsnį į tolį, kur vasaros metu tokios gražios žydinčios Klinikų liepos, ar žiemą po puriu sniegu besišildančios pušys.

 

Antras aukštas

Aptarnavimo poste jus pasitiks bibliotekos lankytojų aptarnavimo skyriaus (abonemento) darbuotojai, kurie visada išties pagalbos ranką. Jei norite greitos ir tikslios informacijos ir pagalbos - KLAUSKITE bibliotekininko, įsidėmėkite jums maloniai suteikiamą informaciją.

Bet pirmiausiai jūs turėtumėte žinoti, kad naudotis bibliotekos siūlomomis paslaugomis gali tik registruotas vartotojas. Jei esate mūsų universiteto bendruomenės narys (dėstytojas, gydytojas, studentas...), jūsų asmens duomenys automatiškai yra įkeliami į informacinę sistemą. Pirmą kartą apsilankius pas mus, jums tereikia kreiptis į abonemento bibliotekininką, kuris aktyvuos jūsų teisę būti vartotoju.

Lankytojus iš kitur registruoja pirmame aukšte informacijos poste dirbantis bibliotekos darbuotojas.

O jei esate tie, kurie mėgsta patys ieškoti ir patirti džiuginantį atradimo jausmą - ieškokite ir patys atraskite. Antrąjame aukšte jūsų laukia vadovėliai, ikiklinikinių mokslų ir klinikinės medicinos leidiniai, informaciniai leidiniai. Tiesa, informacinius leidinius – enciklopedijas, žinynus, žodynus – jūs rasite ir kituose aukštuose, tad perskaičius nežinomą terminą ar svetimos kalbos žodį jums tereikės atitinkamo žodyno ar žinyno pasiieškoti to paties aukšto atvirose knygų lentynose.

Išsamesnę informaciją apie paiešką el. kataloge jūs rasite lankstinuke „Elektroninis katalogas ALEPH“; jį (ir kitus lankstinukus) rasite visuose aptarnavimo ir informacijos postuose. Jais ir naudokitės, ypač tai bus patogu, jei norėsite atlikti paiešką iš namų, kur pagelbėti bibliotekininkas negalės...

 

dalia.jpg (376x240, 283x212)kompai.jpg (376x240, 283x212)

 

Šie kompiuteriai skirti tik paieškai bibliotekos informacinėje sistemoje - elektroniniame kataloge ALEPH. Kituose aukštuose jų yra po 2 (stovi atskirai po vieną). Į paieškos langelį įveskite raktinius/reikšminius žodžius ar frazes (jais gali būti leidinio pavadinimas, autoriaus pavardė, tema ir kt.) ir paieškos sistema pateiks jūsų užklausą atitinkančius duomenis. Radę dokumentą, užsirašykite jo šifrą ir pagal jį susiraskite dokumentą atvirose lentynose. Gali būti, kad norimas dokumentas (disertacija, monografija, senesnių metų knygos ir kt.) yra saugomas uždaruose fonduose - tokį leidinį jums reikės užsisakyti ir jis per 5-10 min. bus atsiųstas į antro aukšto aptarnavimo postą. Bet jei tai vadovėlis – jūs galite jį pasiimti į namus informacinėje sistemoje nurodytam laikotarpiui. Kiti leidiniai, turintys apskritą žalią žymą ant viršelio, išduodami į namus 11 dienų laikotarpiui.

 

aparat.jpg (376x240, 283x213)antras.jpg (376x240, 283x211)

 

Būtina turėti studento pažymėjimą ar darbuotojo kortelę, kad sistema nuskaitytų jų brūkšninių kodų informaciją apie jus. Sistemos ekrane jūs matysite, kokius veiksmus reikia atlikti, norint pačiam pasiimti knygas (galite registruoti po vieną arba iš karto kelias knygas). Jeigu pirmą kartą bus nedrąsu tai daryti, galite paprašyti pagalbos aptarnavimo poste dirbančių bibliotekininkų. Tą pačią registraciją jie gali atlikti iš savo darbo kompiuterių, bet tada sistema jums neatspausdins lapelio su informacija apie pasiimtas knygas ir - tai svarbu! – knygų gražinimo datas.

Jau išsirinkote, ką norėsite pasiimti į namus? Puiku, knygas galite pasiimti patys, pasinaudodami knygų registracijos ir grąžinimo kompiuterinėmis sistemomis. Jūsų paslaugomis mes turime 2 tokias sistemas labiausiai studentų lankomame antrame aukšte.

Užsakant iš saugyklų išduodami ne daugiau kaip 5 vienetai, o iš atvirų fondų - kiekis neribojamas.

Dokumentų grąžinimo terminus galima prasitęsti 9 kartus, jeigu jų nepageidauja kiti vartotojai. Žaliais lipdukais pažymėtus leidinius galima prasitęsti 2 kartus. Prisiregistruoti sistemoje bei prasitęsti grąžinimo terminus galima iš bet kurio interneto prieigą turinčio kompiuterio (interneto klasės, namų ir t.t.).

LSMU Virtualioji biblioteka (http://lsmu.lvb.lt/) / Mano bibliotekos kortelė / Išdavimai.

Jeigu negrąžinsite knygų laiku ir, jei sistema leis, neprasitęsite naudojimo laiko, sistema jums pradės skaičiuoti delspinigius -  už kiekvieną pavėluotą dieną jūs turėsite mokėti po 0,14 Eur už kiekvieną knygą.

Delspinigių sumai pasiekus 12 Eur ribą, stabdomas kitų leidinių skolinimas.

Būkite atidūs, nes sistemai pateikus skolos sumą, vargu ar jūs norėsite mokėti pinigus...už kuriuos galima išgerti kavos, suvalgyti ledų. Jūsų valia rinktis...Apie visas iš mūsų bibliotekos pasiskolintas knygas jūs visada galite sužinoti prisijungę prie bibliotekos elektroninio katalogo ALEPH su vartotojo vardu ir slaptažodžiu - jungtis prie sistemos galite iš bet kurio interneto ryšį turinčio kompiuterio, esančio darbo vietoje, namuose, interneto kavinėje...

O gal jūs užėjote pas mus su kitu tikslu? Gal būt turite būsimos konferencijos pranešimo plakato viziją, o gal ji jau realizuota skaitmeninėje laikmenoje ir prašosi išvysti dienos šviesą? Galime padėti - atspaudinsime jūsų pačių paruoštą (sumaketuoti galime ir mes) plakatą. O gal norėtumėte pradžiuginti savo originaliu kūriniu draugus, artimuosius, kolegas? Tai puiki galimybė patikrinti meninius sugebėjimus, tiesiog pabandykite. O mes padėsite, nes turime šiuolaikines technines spausdinimo priemones, tad šiuo džiaugsmu maloniai pasidalinsime ir su jumis. Tik informuojame, kad ši paslauga mokama.

Visuose aukštuose, išskyrus pirmąjį, toje pat pozicijoje jūs rasite kopijavimo aparatus, jais dirbsite savarankiškai, atsiskaitymui už suteiktą paslaugą naudosite bendrąją mokėjimo kortelę, kurią galėsite nusipirkti ketvirtajame aukšte iš kortelių pardavimo aparato. Šia kortele galėsite apsimokėti ir juodai balto, ir spalvoto spausdinimo paslaugas. Visas kitas mokamas paslaugas apmokėsite antrame aukšte aptarnavimo poste grynais pinigais į kasą.

Išsirinkote leidinius, kuriais galite naudotis tik bibliotekoje? Nenusiminkite, visos bibliotekos erdvės skirtos jums, prašome prisėsti bet kurio aukšto skaitykloje (o skaitykla -  tai visas aukštas, tad neieškokite durų į atskiras patalpas...), kur yra jums skirtos šiuolaikiškos darbo vietos, belaidis kompiuterių tinklas, tad galite sėkmingai naudotis ir asmeniniu nešiojamu kompiuteriu. Visos mūsų prenumeruojamos elektroninės visatekstės duomenų bazės bus pasiekiamos bet kurioje skaitykloje iš jūsų nešiojamojo kompiuterio, tiesiog pasinaudokite tokia galimybe ir reikalingą informaciją išsisaugokite tiesiai į savo kompiuterį.

Tyla ir ramybė skaityklose - tai mūsų skaitytojų priimama ir dosniai dalinama dovana visiems kolegoms, tolerancija besimokantiems. Įsijunkite į šias gretas visi, gerbkite greta sėdinčius, ypač rimtai besimokančius, netrukdykite jiems susikaupti.

 

vadov.jpg (376x240, 283x212)stalas.jpg (376x240, 283x212)

 

Trečias aukštas

Visas trečias aukštas – tai prof. J. Kupčinsko skaitykla, kurioje rasite mokslinius medicinos žurnalus lietuvių ir užsienio kalbomis, visą lietuvišką medicinos periodiką, klinikinės medicinos leidinius. Šią skaityklą galėtume pavadinti ir tyliąja skaitykla, nes joje beveik nedirbama asmeniniais nešiojamaisiais kompiuteriais, kadangi nėra jiems įrengtų maitinimo jungčių. Jeigu kyla neaiškumų, nerandate norimo leidinio – vėl išties pagalbos ranką pirmieji jūsų pagalbininkai – aptarnavimo posto ir Informacijos paslaugų skyriaus darbuotojai. Tiesiog - KLAUSKITE bibliotekininko.

Informacijos paslaugų skyriuje dirbantys informacijos specialistai ir bibliografai gali padėti jums įvairiais klausimais. Informacijos specialistai gali konsultuoti medicinos informacijos paieškos įvairiose medicinos duomenų bazėse klausimais, patys atlikti mokamą informacijos paiešką bibliografinėje duomenų bazėje Pubmed (Medline), konsultuoti bei pagelbėti duomenų įkėlimui į Lietuvos elektroninių tezių ir disertacijų informacinę sistemą (ETD IS), padėti paruošti ir atspausdinti plakatus, stendinius pranešimus. Tarpbibliotekinio abonemento (TBA) darbuotojas gali užsakyti norimus straipsnius ir knygas iš kitų Lietuvos ar užsienio bibliotekų ir dokumentų pristatymo tarnybų. Jeigu norite patys išmokti gerai dirbti medicinos informacijos duomenų bazėse, tai galite ateiti (galite užsiregistruoti telefonu ar el.paštu) į nemokamus kursus.

Renginiams yra skirtos 40 vietų seminarų ir 72 vietų konferencijų salės.

 

31.jpg (376x240, 283x212)darviena.jpg (original, 334x267)

dardar.jpg (original, 320x240)34.jpg (376x240, 282x212)

 

Ketvirtas aukštas

Aptarnavimo posto darbuotoja padės jums rasti reikiamą dokumentą ne tik knygų lentynose, bet ir informaciją interneto platybėse. Jūsų darbui virtualioje erdvėje puikiai pritaikyta darbui 56 vietų kompiuterių salė, užsidėti ausines ir skaityti informaciją iš kompaktinių diskų galite multimedijos klasėje (8 darbo vietos). Visą jus dominančią informaciją iš interneto ar įvairiose MS Office programose ruoštą medžiagą galite ne tik išsisaugoti, bet ir atsispausdinti bei įsirišti, paprašę aptarnavimo posto darbuotojų atitinkamo dydžio viršelių, ir, gal būt, pagalbos neįprastam darbui atlikti.

O jei norėsite pasimokyti kartu, padiskutuoti su bendramoksliais, tiesiog naudokitės uždaromis erdvėmis - ketvirtajame aukšte jums skirtos 3 grupinio mokymosi klasės. Tikriausiai čia jūs ateisite grupėmis kartu su dėstytoju, bet galite ir vieni, prieš tai suderinę su aptarnavimo posto darbuotoju tikslų laiką. Bet jei šios skaityklos neužimtos, o jūs mėgstate vienatvę, galite patogiai įsitaisyti ir vienas - grupinio mokymosi klasės visada atviros jums.

Šiame aukšte jūs rasite žurnalus, socialinių, humanitarinių ir fizinių mokslų sričių leidinius, grožinės literatūros knygas, meno bei fotografijų albumus.

 

4a.jpg (250x170, 250x167)42.jpg (376x240, 283x212)

43.jpg (376x240, 283x212)44.jpg (376x240, 283x212)

 

Malonaus jums darbo, gerų rezultatų studijuojant!

 

mail-blue.png (376x240, 240x240) Turite klausimų apie biblioteką, duomenų bazes, dokumentų paiešką? 
Savo klausimą galite pateikti el. paštu 
laura.petrauskiene@lsmuni.lt